Децентралізація: де на Львівщині відбудуться перші вибори у об'єднаних громадах

У березні окрім президентських виборів можуть провести і вибори в ОТГ, – міністр Зубко

Вибори в 45 об’єднаних територіальних громадах 10 областей, у яких до 26 грудня 2018 року діяв воєнний стан, можуть відбутись одночасно з президентськими виборами у березні 2019 року.

Про це повідомив прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» 27 грудня заявив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

“Це дуже важливий взаємозв’язок, коли обиратиметься Президент України, і одночасно люди обиратимуть майбутніх місцевих лідерів — голів ОТГ”, — зазначив Геннадій Зубко.

Він наголосив, що процес добровільного об’єднання має завершитись до 2020 року:

“Якщо цього не станеться, ми знову матимемо дискримінацію українців. Переважна частина з них проживатиме в громадах, які об’єдналися і мають повноваження, а інші залишаться у сільській чи селищній раді, які практично не впливають на своє майбутнє. Тому 2019 рік буде ключовим. Нам потрібно завершити добровільне об’єднання. Далі — прийняти рішення щодо дооб’єднання громад. У 2020 році місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі. І для цього ми повинні мобілізувати зусилля всіх учасників процесу — центральної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, Верховної Ради та міжнародних партнерів.”

Нагадаємо, у жовтні Центральна виборча комісія оголосила перші місцеві вибори у 125 об’єднаних територіальних громадах України. У зв’язку з оголошенням наприкінці листопада воєнного стану в десяти областях України, там призупинили місцеві вибори в ОТГ. Зазначимо, що в експертному середовищі деякий час існувала невизначеність щодо дії виборчого законодавства в умовах воєнного стану в десяти областях.

Читати також:  "Вибори "П" - про шкарпетки Порошенка, неіснуючих кандидатів, проплачені мітинги та довжелезний бюлетень
375 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up