Стрийщина, Радехівщина, Львівська облдержадміністрація, Львівводоканал: де антикорупціонери виявляли підозрілі дії чиновників

Вчора під час інтерв’ю Syla.news Голова правління Центру громадського моніторингу та досліджень Мирослав Сімка розповів про найрезонансніші випадки виявлення ймовірно корупційних дій чиновників та організацій, що фіксувала його організація протягом 2017-2018 років.

Ми мали багато справ у Стрийському районі: там у одному з сіл біля Стрия є кримінальне провадження по замовнику послуг кримінальне провадження. У нас є дуже серйозне кримінальне провадження по Золочеву, дуже серйозне провадження у Кам’янка-Бузькому районі, – там був безпрецедентний момент, коли підприємець брав участь у торгах до тих пір, поки у листопаді він таки не переміг, і аж тільки тоді з ним уклали договір. Це було будівництво басейну в одному з об’єктів освіти, а він приступив до робіт у червні попри те, що без договору на свій страх і ризик. Вони не могли укласти договір швидше, бо він не перемагав у закупівлях. Торги переоголошували 4 рази, поки “правильний” учасник не переміг у них, а він уже відкрив (демонтував) дах того об’єкту.Понесе відповідальність за таке орган місцевого самоврядування або орган казначейської служби, що повинен відстежувати ситуацію.

У Стрию дуже цікава справа: слідчим дуже складно відкривати ці провадження, адже вони там напали на нашого адвоката, бо я так розумію це має бути відкрите провадження на одного дуже поважного в Стрию чоловіка, у якого там дуже гарне реноме і становище. Правоохоронці зареєстрували у реєстрі відкриття провадження, коли адвокат прийшла до них отримати документи про відкриття провадження, вони їй надали, потім зрозуміли, що зробили помилку, наздогнали її у коридорі, відштовхнули вагітну жінку, забрали у неї ці документи, ми тепер судимось з цими правоохоронцями.

Є справи по Радехівщині, – там дуже цікавий підприємець, здається фірма “Багор”: таке враження, що вона не знайома зі системою онлайн-закупівель і як вони уявляють цей процес, так і беруть участь у торгах. У них наполовину порожній пакет документів, що мав бути на торгах. Але замовника це не зупиняє, замовник завжди задоволений цим учасником, визнає його переможцем, і у нас є кілька запитань до правоохоронних органів яким чином вони могли б дати правову оцінку того що замовник просто ігнорує те, що учасник не був у стані виконувати будь-які роботи: у нього недостатньо ані досвіду, ані людей, ані техніки, ані належно підготовлених документів.

Ми фіксуємо систематичні порушення і про це буде великий допис, ми готуємо комплексний матеріал, що стосується Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації. Мова йде про реконструкцію мережі амбулаторій у цілій Львівській області. Зараз тривають закупівлі по цілій області, мабуть близько 50 паралельних закупівель. Це величезний обсяг коштів, я думаю що це кількасот мільйонів у розрізі області. Там вже є негативна тенденція, ми вже бачимо кілька змов на цих торгах, бачимо неправомірні визначення переможців, які не мали б перемагати. Це буде такий комплексний матеріал.

У нас була дуже неприємна ситуація у Львівській міській раді, що стосувалась Департаменту містобудування, коли йшла мова про реконструкцію парків торік: парку 700-річчя, Замарстинівського, і в кінці 2016 – на початку 2017 року закупівля саджанців цим департаментом, – була сумна історія, до честі міської ради там адекватно відреагували на конструктивну критику. Коли йшлося про закупівлю саджанців, намагались відверто протягнути одну фірму, не пригадую яку.
Справа реконструкції парків нас дуже пройняла, бо Замарстинівський парк – це була реалізація найбільшого проекту з Громадського бюджету, – там була дуже негарно проведена закупівля, але якимось чином вдалося виправити ситуацію. Також ми з сумом спостерігаємо, як проводять закупівлі у “Львівводоканалі”. У мене відчуття, що вони бачать себе понад законом. Вони проводять закупівлю, відкривають документи учасника торгів перечитали їх, звірили зі своїми вимогами, бачать, що зійшлись, а тоді віддають у один свій профільний відділ для аналізу кошторисну документацію, і з цього відділу виходить висновок: техніка є, досвід є, люди є в цієї фірми, але ми вважаємо, що цього недостатньо у нас така суб’єктивна думка. Раз недостатньо, то тендерний комітет у той же день виносить “діагноз”: фірма не підходить, відхилити. Нема за що, але ми загалом думаємо, що є, суб’єктивно. Хоча по наших вимогах все добре. Не можна так робити. Тобто слід або конкретніші вимоги писати, і чітко вказувати, що фірма не відповідає таким-то вимогам. А коли підприємець відповідає вимогам, за що його відхиляти?Вони дозволяють собі такі речі, вважають що їхня суб’єктивна думка превалює над законом, і готові це відстоювати, не бояться.

Більше – у відео.

153 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up