Верховний суд зменшив норми споживання газу для домогосподарств без лічильників

Наразі чинною є постанова № 619, якою були передбачені менші норми споживання газу без лічильників.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій про скасування підвищення норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, пише профільний сайт ЮРЛІГА.

Рішенням у справі № 826/2507/18 від 27 листопада постанова Кабміну № 203 визнана незаконною через недотримання принципів державної регуляторної політики (передбачуваності, плановості, обґрунтованості), відсутності аналізу регуляторного впливу акта, порушення вимог щодо оприлюднення регуляторного акта та документа, що містить аналіз його регуляторного впливу, непогодження акта з Державною регуляторною службою України.

Колегія суддів зазначила, що найефективнішим способом обліку споживання природного газу є встановлення лічильників. При цьому, держава в особі компетентних органів зобов’язана забезпечити доступні умови для встановлення приладів обліку споживання природного газу. З цією метою було ухвалено Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відновлено чинність постанови № 619, якою були передбачені менші норми споживання газу без лічильників.

Як зазначає ЮРЛІГА, таким чином, з моменту набрання законної сили рішенням суду у цій справі плату за газ за відсутності газових лічильників мають нараховувати за нормою 3 м3 на людину в місяць, а не 3,3 (при використанні газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання).

Незаконним є і стягнення зі споживачів плати за нормою 5,4 м3 на людину на місяць у період відсутності централізованого гарячого водопостачання. Чинною є норма про 4,5 м3 на людину.

Постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Syla.news

128 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up