Ризики і невизначеність: як Томос вплине на президентську виборчу кампанію

6 січня у Стамбулі Україні буде передано Томос  під час спільного богослужіння. Експерти з релігійної тематики проаналізували спільні дії чинного Президента України Петра Порошенка та Константинопольського патріарха Варфоломія та виянили як це вплине на вибори нового президента України у 2019 році. 

Про це йшлося під час прес-конференції у Прес-клубі, – повідомляє журналіст Syla.news.

Член Української Галицької партії (УГП) Богдан Панкевич розповів, що варто зауважити, що у цей день Константиполь святкує Водохреща, Богоявлення, а в Україні ще буде останній день посту. Тобто знову починається розбіжність календарів. Адже, за його словами, увесь світ, окрім нас, Росії, Білорусії, Молдови та Грузії, вже перейшов на новоюліанський православний календар.

“Це є епохальна подія: не тільки богословська і релігійна, а й політична. Це є відрив від “русского міра”, фактично, у найбільш чутливій сфері – у сфері духовного визнання, відчуттів – релігії”, – пояснює він.

Він додав, що на патріарха Варфоломія чинять великий і сильний тиск. Йому наголошують, аби він не зв’язувався з Україною, доводячи, що в Україні не здатні нічого структуризувати і домовитися між собою.

“Так довший час дуже аргументовано говорили Варфоломію. І, власне, у середині 2000-х нічого і не вдавалося. Зараз, при консолідації всіх позицій, в тому числі і чіткої державницької позиції уряду і президента, вдалося”, – розповідає політик.

Крім того, за його спостереженнями, риторика Порошенка є дуже ідеологічною, адже охоплює мову, церкву, армію. В той час, як конкуренти все-таки тиснуть на відчуття побутово-економічних сфер, починаючи від “абсолютної бздури про зниження ціни на газ у два рази і закінчуючи стандартною фразою “зробимо всім краще, якщо нас оберете”.

“У тому плані цей акт, який буде 6 січня, про надання Томосу та визнання Української церкви автокефальною митрополією у рамках Константинопольського патріархату, буде дуже сильним ідеологічним кроком, який додасть шансів Порошенкові”, – каже Панкевич.

Однак у цьому є й свої мінуси.

“От, наприклад, є округ якийсь, якась область, і там є єпископ автокефальний, єпископ Київського патріархату і єпископ Московського патріархату. От хто з них буде цим єпископом Об’єднаної церкви, чи ми поділимо територію між ними всіма? Тому мусять якісь кордони бути тепер вже між єпархіями Єдиної православної церкви. І в цих деталях буде дуже багато і політичної різні, і будуть різні впливи, і Москва буде запихати свої щупальця, щоби розсварювати людей, використовуючи націоналістичні, проукраїнські гасла – їм головне, щоб була різня між українцями. І це буде напевно дуже інтенсивно запроваджуватися. Але все тепер залежить від того, наскільки ми мудрі, і зможемо цьому протистояти”, – пояснює Богдан Панкевич.

Він додає, що навіть вже почались дуже недвозначні дії.

“Додаймо ще риторику популістів. Наприклад, Олега Ляшка та Юлії Тимошенко. Вони зараз підтримали таке рішення Порошенка, бо куди їм подітись. Однак вони далі будуть розповідати про “диктат Стамбулу”, “грецьке рабство” – це все буде впроваджуватися у політичний дискурс”, – каже він.

Голова правління ГО “Європейський культурно-освітній центр” Віталій Ковтун вважає, що однозначно через такі свої дії президент Порошенко отримає дивіденди. Він також додав, що не сумнівається, що від інтелектуальної частини суспільства, тобто тих, хто розуміється у цій справі, через такий хід він отримає лояльність до себе.

“У нейтральному плані, по всій логіці процесів і за останнім соціологічним дослідженням, мало би бути збільшення рейтингу Порошенка на 3-4% більше від вже існуючого на той момент“, – пояснює Віталій Ковтун.

Безперечно, 6 січня буде дуже знаковим днем, і це вже, де-факто, початок виборчої кампанії президента, додає експерт.

Нагадаємо, що 6 січня в Константинополі має відбутися божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха і предстоятеля православної церкви України, і після цього йому буде вручено Томос.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

255 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up