Слабке здоров'я та міцний характер: "вождь всіх народів", зі смерті якого сміються у Європі

Слабке здоров’я та міцний характер: “вождь всіх народів”, зі смерті якого сміються у Європі

139 років тому народився великий “вождь усіх народів” Йосип Сталін. За його наказами було вбито мільйони невинних людей, а також організовано найбільший в історії геноцид українського народу. Syla.news підготувала підбірку цікавих фактів з життя радянського тирана. 

Йосип Віссаріонович Джугашвілі народився в грудні 1879 року в місті Горі, в Грузії. Батько його був ремісником, а мати працювала прибиральницею.

Дитинство хлопчика було не з легких. У ранньому віці він перехворів віспою, трохи пізніше серйозно пошкодив ліву руку, і вона стала коротшою за праву. До того ж, хлопчик із самого дитинства страждав на параною, що робила його підозрілим до кожного.

Ще з того періоду його життя у нього з’явилося прізвисько – Сталін, яку він запозичив у героя з роману письменника Казбегі.

Коли Йосипу виповнилося вісім років, його віддали в Горійське духовне училище, яке він успішно закінчив у 1894 році. Після цього він подався на навчання в Тифліську православну семінарію.

У 15 років захопився ідеями марксизму і брав участь в різних гуртках. Так, із 1901 року він перебував на нелегальному становищі і його шукали поліцейські Російської Імперії. Йосип Джугашвілі активно брав участь в революційній справі, грабував банки, виступав організатором страйків і демонстрацій.

Будучи більшовиком, Сталін брав участь у багатьох політичних подіях, за що не раз перебував в ув’язнені та засланні. Так, наприклад, з 1908 року він був на засланні в Сольвичегодську, з 1913 року – в селі Курейка. Також, як і Володимир Ілліч Ленін, він працював в газеті «Правда» і брав участь у вирішенні більшовицьких питань. А під час лютневої революції він був одним з керівників Центрального комітету, після жовтневої – був наркомом у Раді Народних Комісарів.

У 1902 році був заарештований і засланий на роботи до Східного Сибіру, ​​звідки він незабаром утік. Після втечі Сталін бере участь в двох з’їздах РСДРП закордоном. У 1912 році за дорученням Леніна, він пише статтю – «Марксизм і національне питання». Після публікації цієї праці, Сталіна стали вважати великим фахівцем в міжнаціональних проблемах. Однак це не завадило уряду заслати його до Сибіру після його повернення в Росію.

На цей раз втекти йому не вдалося. Він пробув в Сибіру чотири роки, аж до революції 1917 року. Після лютневої революції, всі заарештовані при царському уряді більшовики вийшли на свободу.

Тут розпочалися події жовтня 1917 року, і Тимчасовий Уряд впав. На зміну йому прийшла нова радянська влада. У щойно сформованому Радянському уряді Сталін займався питаннями національної політики. Під час Громадянської війни він встиг трохи повоювати, керував обороною в Царицині, але незабаром був зміщений з посади.

Так як Ленін бачив у ньому помічника, під час громадянської війни, Сталін був призначений відповідальним за господарські справи на півдні країни. За характером Йосип вважався прихильником терору, залишаючись при цьому відмінним військовим організатором. На початку 1920-х років його обрали Генеральним секретарем ЦК. Коли ж Ленін відійшов від політичних справ, вся влада перейшла Політбюро, до складу якого тоді входив Йосип Віссаріонович, разом з Троцьким, Зінов’євим, Бухаріним.

У період з 1926 по 1929 роки Сталін прибрав владу до своїх рук. Так, його стараннями у кінці 20-х років почалася форсована колективізація, покликана ліквідувати куркульство як клас.

Культ Сталіна почався в роки зміцнення його влади і почала політики колективізації та індустріалізації. При цьому в країні відбувалося розкуркулення, і було вирішено перейти на колективні господарства. Така політика масового терору привела до того, що в країні загинуло близько 20 мільйонів чоловік. В період Великої Вітчизняної війни Сталін поєднував кілька посад. Він був Головою Комітету оборони, Наркомом оборони і Верховним Головнокомандувачем. Після війни жорстоко придушувалися будь-які націоналістичні рухи, а радянська ідеологія набирала обертів.

Найтяжчого удару Сталін завдав Україні у роки колективізації. У 1932 року за його прямими вказівками було змінено політику хлібозаготівель, що призвело до загибелі від голоду мільйонів українських селян. Цей період увійшов в історію як Голодомор та офіційно визнаний геноцидом українського народу.

Наприкінці 1934 року був убитий Кіров – член Політбюро ЦК ВКП, який користувався великим авторитетом в партії. Йосип Сталін не залишив цю подію без уваги і в наступні роки почалися масові репресії. Ця система настільки “закрутила гайки”, що знищила багатьох із тих, хто її будував. Донині кількість репресованих точно не встановлено.

У 1939 році з Німеччиною був укладений договір про ненапад,  який отримав назву Пакт Молотова-Ріббентропа. Через рік до території СРСР були приєднані землі колишньої Російської Імперії – Латвія, Литва, Естонія. Невдовзі почалася Велика Вітчизняна Війна. Країна була абсолютно не готова до нападу, хоча про нього доносили розвідники, але генсек не вірив. Через відсутність дій загинули сотні тисяч радянських громадян.

З початком Великої Вітчизняної війни Сталін зосередив у своїх руках всю політичну та військову владу як Голова Державного Комітету Оборони  і Верховний Головнокомандувач Збройними силами СРСР. Одночасно він зайняв пост народного комісара оборони СРСР  і брав безпосередню участь у складанні планів військових операцій. У роки війни Йосип Сталін разом з президентом США Рузвельтом і прем’єр-міністром Великобританії Черчіллем був ініціатором створення антигітлерівської коаліції.

Особисте життя Йосипа Сталіна також було “не гладким”. Він був одружений двічі:  спочатку на Катерині Сванідзе, потім – з Надією Аллілуєвою. У політика було троє дітей: два сини – Яків та Василь, а також дочка – Світлана, яка емігрувала з країни.

У Сталіна було кілька спеціально відведених місць для відпочинку, так званих дач. На одній з таких дач в Кунцевському районі 5 березня 1953 року помер в результаті перенесеного паралічу і подальшого крововиливу в мозок.

Цікаві факти

1. За перші 10 років перебування у верхівці партії Сталін три рази просив про відставку. Щоправда здебільшого ці прохання були черговою перевіркою товаришів.

2. Через дитячу травму руки був в 1916 році визнаний непридатним для служби в армії.

3. Володів грузинською, російською, старогрецькою мовами, а також добре знав церковнослов’янську мову ще з семінарії. За твердженням деяких дослідників знав англійську та німецьку мови, помітки, що залишалися ним у книгах були угорською та французькою мовами, а також непогано розумів вірменську і осетинську мови.

4. Більшість парків відпочинку в СРСР були побудовані з ініціативи Сталіна.

5. В ході війни Сталіна 12 разів представляли до звання генерала, але Сталін щораз скасовував це подання.

6. Вісім разів був арештований, був у засланні та організував чотири втечі.

7. Йосип Сталін не міг терпіти сексуальних сцен у кіно – це приводило його до сказу.

8. Пив тільки вина “Цинандалі” і “Теліані”. Іноді міг дозволити собі випити коньяк, однак ніколи не вживав горілку.

9. Сталін дуже любив жартувати в повсякденному житті і мав гарне почуття гумору, не зважаючи на свою сувору репутацію.

10. “Не важливо, як проголосували, важливо, як підрахували”, –  цю фразу Сталін сказав на виборах генсека партії в 1934 році.

11. На параді Перемоги 1945 року пораненого пса-міношукача Джульбарса за наказом Сталіна несли по Красній площі на його шинелі.

12. Список подарунків, подарованих йому на 70-річний ювілей, публікувався в газетах з грудня 1949 по березень 1953.

13. Двічі визнаний американським журналом “Times” людиною року. У перший раз 1 січня 1940 за те, що він “уклав з Гітлером пакт про ненапад і почав радянсько-фінську війну, в результаті чого поміняв баланс сил на світовій політичній арені”.

14. В колишніх республіках СРСР до сьогоднішнього дня існує більше тридцяти вулиць, названих на честь Сталіна.

15. Кінострічку “Смерть Сталіна”, випущену у 2017 році, цьогоріч визнали кращою європейською комедією року. Хоча у Росії вона була заборонена Мінкультом через виявлення при публічній демонстрації фільму матеріалів, що містять інформацію, розповсюдження якої заборонено законодавством Російської Федерації.

Наталія Козак, Syla.news

1305 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up