Нацбанк припускає, що санаторій у Трускавці планують продати за копійки

Нацбанк припускає, що санаторій у Трускавці планують продати за копійки

Національний банк звернувся до Міністерства юстиції з проханням перевірити законність дій ліквідатора санаторію “Женева”, що 28 грудня продаватимуть на аукціоні.

Про це сьогодні повідомила прес-служба Національного банку України.

Національний банк стурбований ситуацією навколо продажу майна санаторно-курортного комплексу “Женева”, який належить ТОВ “Трускавецьінвест”. Це товариство у 2013 році передало комплекс та земельну ділянку в заставу АТ “Єврогазбанк”, після чого банк передав майнові права на цю заставу Національному банку під кредит рефінансування.

У 2018 році ринкова вартість нерухомого майна, що входять до складу комплексу “Женева”, склала 261,6 мільйони гривень (244, 6 мільйони гривень – вартість нерухомості, 17 мільйонів гривень – земельної ділянки) за внутрішньою оцінкою НБУ.

Проте, за інформацією Національного банку, арбітражний керуючий та ліквідатор комплексу В. Бондаренко такої оцінки вартості майна боржника не здійснював. Натомість на торгах, призначених на 28 грудня цього року, він визначив стартову ціну нерухомого майна ТОВ “Трускавецьінвест” – 223,1 мільйони гривень з можливістю пониження початкової вартості майна до кроку аукціону, який складає 2,2 мільйона гривень.

Тобто у результаті торгів комплекс, який за оцінками НБУ коштує 261,6 мільйонів гривень, може бути проданий всього за 2,2 мільйони гривень. Зазначимо, що для участі в аукціоні учаснику необхідно сплатити досить великий гарантійний внесок у розмірі 10% від початкової вартості лоту, що складає 22,3 мільйони гривень.

Читати також:  Літак, що не літає хочуть продати: Як-42Д вкотре виставили на аукціон

Національний банк вбачає у вказаних вище умовах з продажу майна ТОВ “Трускавецьінвест” ризик проведення “штучних” торгів з метою забезпечення придбання активів заздалегідь визначеному переможцю аукціону. На таку думку наштовхує, зокрема:

– визначення стартової ціни майна без проведення його оцінки та визначення ринкової вартості, а також розміру авансового внеску, що дає можливість звузити коло охочих брати участь в аукціоні;

– встановлення максимально низької ціни в 2,2 мільйони гривень, яка до того ж може бути знижена під час проведення аукціону і загалом складає лише 10 частину авансового внеску

– відсутність згоди на продаж заставного майна від АТ “Єврогазбанк” як заставного кредитора.

Крім того, арбітражний керуючий не вживає заходів щодо збереження майна ТОВ “Трускавецьінвест” – комплекс “Женева” продовжує функціонувати та здійснювати господарському діяльність. Зокрема, можна безперешкодно замовити номер в готелі через контактні телефони, розміщені в Інтернеті у відкритому доступі. Хоча за законом з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується. Національний банк звертає увагу, що відповідно до вимог статті 98 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор зобов’язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника та недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів. Метою аукціону, як способи реалізації нерухомості є, насамперед, відчуження майна банкрута за максимальною ціною і за умови прозорості та вільної конкуренції.

Читати також:  Найдорожчий в історії майновий лот можуть продати за безцінь

Враховуючи вимоги законодавства, а також ризики, пов’язані з реалізацією на торгах 28 грудня заставленого у НБУ майна без дозволу банку та за невідповідну його вартості суму, Національний банк звернувся до Міністерства юстиції України з проханням провести позапланову перевірку законності дій арбітражного керуючого ТОВ “Трускавецьінвест” В. Бондаренка.

Коментувати

368 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up