Блискучий полководець та конопляний плантатор: цікаві факти про першого президента США

Блискучий полководець та конопляний плантатор: цікаві факти про першого президента США

14 грудня 2018 року світ вшановує пам`ять першого президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Вашингтона. Syla.news підготувало підбірку цікавих фактів про американського лідера.

Вашингтон, Джордж – один із найбільш відомих політичних діячів, який першим зайняв президентське крісло у США.

Джордж з’явився на світ  22 лютого 1732 року в штаті Вірджинія, графстві Вестморленд в родині землевласника. З дитинства він полюбляв читання, можливо, тому й отримував домашню освіту.

Коли хлопчикові було одинадцять років, помер його батько. Однак, не зважаючи на трагедію, підліток продовжував наполегливо вчитися, і незабаром почав працювати землеміром. Крім того, брав участь у походах разом з лордом Ферфаксом.

Коли помер старший брат, юнак успадкував родинний маєток, але сам плантатором так і не став, так як вступив в ополчення, яке воювало з французами й індіанцями. Так, під час Семирічної війни Джордж побував у полоні і в результаті отримав звання полковника.

Після цього він вирішив відійти від військової служби та одружився з Мартою Дендридж Кастіс – вдовою з великим приданим та чотирма дітьми. Влаштувавши роботу в своєму новому великому маєтку і на своїх землях, колишній військовий став одним з найбільш фінансово забезпечених підприємців штату.

Він почав цікавитися політикою і був обраний головою зборів законодавців. На цій посаді був прихильником прав колоній у боротьбі з метрополіями, але засуджував дії, пов’язані із застосуванням будь-якого роду насильства.

Незабаром політик вийшов на вищий рівень, ставши делегатом Континентального конгресу. Як тільки почалися військові сутички з Великобританією, він відразу ж прийняв рішення брати участь у них і був призначений головнокомандувачем армією.

Політику вдалося консолідувати і реорганізувати війська, що допомогло змусити противника до капітуляції. Однак, після блискучої перемоги та підписання мирного договору, воєначальник склав повноваження і повернувся до свого маєтку.

Звичайно, після всіх своїх військових перемог і досягнень, Джордж продовжував залишатися у фокусі уваги. Тим більше, він активно виступав проти кількох статей конфедерації.

Вашингтон взяв участь у розробці законодавчого органу, який створив Конституцію США. Маючи високий авторитет і вплив, він був обраний на заснований пост першого президента.

Там він продовжував активно втілювати в життя свої пропозиції – запроваджував у життя статті конституції, формував систему управління та центральні органи влади, розпочав будівництво нової столиці країни. Вів роботи зі стабілізації та посилення як фінансової стабільності в країні, так і промислового розвитку.

Через три роки політик був переобраний на президентський строк повторно. Саме на цей час прийшлося повстання незадоволених перетвореннями, але його було успішно придавлено.

Цей термін характеризувався зміцненням взаємодії з Конгресом і політикою невтручання в діяльність країн Європи.

На третій термін політик відмовився балотуватися, виступивши з посланням до американців, де прощався з ними.

Після закінчення другого терміну відбув в родовий маєток і в 1799 році помер.

Цікаві факти

1.Джордж Вашингтон був не лише найпершим, але й найвищим президентом за всю історію США. Так, його зріст становив майже 190 см.

2. Саме Вашингтон зібрав боєздатну Континентальну армію, без якої насправді і не було б Сполучених Штатів. Американські колонії залишились би частиною Британської імперії та не грали б ніякої історичної ролі подібно іншим колоніям.

3. Вашингтон створив статус Америки як найпершої демократичної держави в світі з єдиною, могутньою і впливовою нацією.

4. Він двічі був обраний на пост президента, отримавши при цьому 100% голосів виборців.

5. Перший президент народився у звичайній, незаможній родині, тому політичну кар’єру йому ніхто не пророкував.

6. Джордж Вашингтон не залишив прямих нащадків. Його дружина Марта мала чотирьох дітей від попереднього шлюбу, але спільних у них не було.

7. Джордж Вашингтон ніколи не входив до жодної партії. Насправді він був єдиним президентом, який не пов’язав себе з такою політичною діяльністю.

8. Він був плантатором, вирощував тютюн і пшеницю, але головним його заняттям, яке приносило прибуток було вирощування конопель. Проте ті часи конопля використовувалася виключно для виробництва тканин, мотузок і паперу. Цікаво, що й перша конституція США написана саме на конопляному папері.

9. Вашингтон керував будівництвом Білого Дому і заклав перший камінь цієї будівлі, але ніколи не жив в ньому. Він підписав акт Конгресу в 1790 році, в якому зазначалося, що під Білий Дім має бути виділено близько 16 кв км площі. Однак, закінчення будівництва Вашингтон не застав. Будівництво було закінчено через рік після його смерті.

10. Вашингтон був рудоволосий ненавидів перуки. Саме тому він був вимушений покривати волосся товстим шаром пудри, аби відповідати тогочасній моді.

11. Джордж Вашингтон мав вставні зуби, так як у нього були із ними проблеми. За легендою його протези були зроблені з дерева, але насправді вони були вирізані з кісток тварин.

12. У 1752 році Вашингтон був звернений в масонство, яке з’явилося з кінця шістнадцятого століття.

13. Не дивлячись на те, що своє місце в історії Джордж Вашингтон зайняв насамперед саме як президент, він був справжнім полководцем. Відтак, він зумів зберегти боєздатну армію під час війни зі значно сильнішим суперником, задовольнити бажання Конгресу і сподівання народу, а також отримати підтримку інших держав.

14. Джордж Вашингтон обожнював верхову їзду. Однак він вимагав, щоб кінь, на якого він мав сісти, був ідеально чистим. Вашингтон перевіряв навіть чистоту зубів тварини.

15. Джордж Вашингтон виголосив найкоротшу інавгураційну промову, яка складалася зі 133 слів.

16. Однак найсильніша його пристрасть, що пройшла через всю його життя, це танці. Він дуже часто відвідував бали, на яких користувався чималим успіхом у жінок.

Наталія Козак, Syla.news

1191 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up