Порошенко підписав закон, яким затвердив зміни щодо отримання міжнародних посилок

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”, що змінює оподаткування міжнародних посилок.

Сьогодні Президент України підписав закон №9260, – про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

23 листопада за цей закон проголосувало 236 народних депутатів.

У пояснювальній записці, зазначено, що метою законопроекту є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2019 році та виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Відповідно до рішення закон передбачає:

  1. Збільшення ставок на акцизний податок для тютюнових виробів на 9%; ставки екологічного податку на викиди парникових газів у 24,4 раза — до 10 гривень за тонну;
  2. Збільшення податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;
  3. Збільшення податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;
  4. Збільшення рентної плати за користування лісом на 5%.
Читати також:  У 2018 році на Львівщині сплатили більше ПДВ, ніж у 2017 році

Крім цього, документ звільняє від сплати акцизу на спирт виробників парфумерної продукції, харчового оцту та продукції технічного призначення.

Також змінюються правила щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто з 1 січня 2019 року будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість (ПДВ) від імені отримувача посилки, вартість якої перевищуватиме 150 євро.

А з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Це означає, що купуючи товари за кордоном і пересилаючи їх поштою, громадяни України платитимуть 20% ПДВ та мито, у разі, якщо вартість товарів перевищує 100 євро. До 1 липня – 150 євро.

Читати також:  Зі США до Львова у посилках надіслали гвинтівку та набої

При цьому, раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150 та 100 євро відповідно. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежатиме лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що 40% державного бюджету наступного року піде на погашення державного боргу.

Зазначимо, у 2016 році Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) запропонувала Мінфіну розглянути питання про зниження норм безподаткового ввезення посилок до 22 євро.

Також низка поштових операторів України зверталася з проханням до Президента ветувати вказаний закон.

Ірина Пилипишина, Syla.news

385 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up