Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України, – Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що лише тиждень відділяє Україну від від Об’єднавчого собору, на якому буде засновано українську автокефальну помісну православну церкву.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво президента.

“Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. І саме тому це так важливо. І не тільки для майбутніх чи сучасних вірних цієї церкви. Це важливо для кожного українця. Бо ми з вами ще один стовп української незалежності створюємо”, – підкреслив Порошенко.

Зрештою він додав, що автокефалія – це державницьке питання, питання нашої незалежності.

“Врешті-решт це є питання нашої національної безпеки. Саме під цим кутом слід розглядати інші аспекти гуманітарної політики, які віддаляють нас від імперії, від колоніального минулого, які зміцнюють національну ідентичність”, – зауважив він.

Крім того, президент зазначив, що лише тиждень –  після сотень років очікувань і десятків років боротьби – зараз відділяє Україну і українців від Об’єднавчого собору, на якому буде засновано, створено українську автокефальну помісну православну церкву, яка буде визнана світовим православ’ям і яка буде незалежна від Москви.

Він нагадав, що кілька років тому розпочалися переговори зі Вселенським Патріархом Варфоломієм.

“Маємо результат. Його Всесвятість та Синод, перш за все підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що була проведена ще у 17 столітті. Це було незаконно і неканонічно. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну”, – зазначив президент.

Порошенко додав, що рішення про надання автокефалії православній церкві України –  ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує – написано. Об’єднавчий собор – призначено. Тому зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів церков.

Нагадаємо, нещодавно президент повідомив дату проведення Об’єднавчого собору. Також він додав, що сам поїде за Томосом разом з новим предстоятелем об’єднаної церкви.

Syla.news

112 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up