Рада запровадила трирічне бюджетне планування. Політолог пояснив, що з цього вийде

Верховна Рада України ухвалила зміни до Бюджетного кодексу. Відтак було вирішено запровадити трирічне бюджетне планування.

За закон №8044 вчора проголосувало 238 народних депутатів, – про це журналісту Syla.news стало з прямої телетрансляції засідання Верховної Ради.

Законом передбачається, що відтепер Уряд буде планувати основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на три роки. При цьому, щороку парламент, як і раніше, голосуватиме за бюджет на наступний рік.

Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.

Зазначається, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише передбачає ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники як і раніше будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.

Політолог Олександр Радчук пояснив, що в цілому, можна оцінити даний крок, як позитивний:

“Справа в тому, що відтепер передбачається складання бюджетної декларації як документа стратегічного держпланування. Тобто, тепер цей документ визначатиме основні принципи розподілу коштів на середньостроковий період, що виключатиме певний популістський елемент. Гроші плануватимуть більш ретельно, що дозволить економіці працювати стабільніше, інвесторам та бізнесу планувати свої операції на більш тривалий період. Безумовно, цей крок слід вважати одним із перших етапів суттєвого реформування сфери бюджетного планування.”

Нагадаємо, Рада підтримала цей закон у першому читанні 18 жовтня. Тоді за нього проголосував 231 депутат.

Ірина Пилипишина, Syla.news

130 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up