На Львівщині заселили перший військовий гуртожиток , який збудували за стандартами НАТО

Не казарми, а гуртожитки для військовиків. 6 грудня у день Збройних сил України на Львівщині здали в експлуатацію перший будинок на території масштабного військового містечка «Старичі», а 125 військовослужбовців із Львівщини відзначили новосілля.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Це поруч із Яворівським полігоном. Загалом тут зведуть 8 гуртожитків покращеного планування. У них мають заселити близько тисячі армійців.

У кожній кімнатці мешкатиме 5 осіб. Тут є індивідуальні душові та вбиральні. На кожному поверсі – харчоблоки, обладнані побутовою технікою. Є і сучасна пральня. Військовики кажуть: не в кожного вдома є такі умови.

“Подивитись, які тут кухні. Пралка є. А так зазвичай приходилось нагрівати воду в тазиках або на пічці з дровами. А тут все – прошу”, – каже інструктор навчального центру Олександр Півченко.

Військові інструктори Віталій та Олександр до цього знімали кімнатку в селі. Без жодних зручностей. Шукали бюджетне житло 2 місяці. Кажуть, знайти дешевий варіант біля Яворівського полігону дуже складно.

«В Яворові квартиру, так щоб ближче 12 км, доїжджати автобусом кожного дня, – то квартира обходиться приблизно в 2,5 – 3,5 тис. грн, плюс комунальні», – розповів інструктор навчального центру Віталій Ярошко.

Новосілля святкують 125 військових контрактників. Першими заселили артилеристів. Для них проживання тут буде абсолютно безкоштовним.

“Коли набираєш на військову службу по контракту, то перше питання: де проживати? І все, що я міг запропонувати, то це або разом із солдатами в казармі, або знімати житло. Сьогодні основна маса переїхали в цей гуртожиток”, – розповів командир артилерійського навчального полку Юрій Тищенко.

Вартість зведення одного такого 2-поверхового гуртожитку – близько 15 млн грн. Службове житло будували вже за стандартами нової української армії. І наполягають: це не казарми, а саме гуртожитки.

“Я був у багатьох країнах НАТО і я дивився, як хто живе. За такі умови – не соромно. 4 будівлі. Це 500 осіб. Вони вже в найближчий тиждень будуть заселятися. Ще 500 осіб будуть заселятися весною”, – сказав радник Президента України Юрій Бірюков.

Крім того, на цій же ділянці військового містечка у Старичах збудують багатоквартирний будинок. Паралельно з будівництвом гуртожитків стартує зведення і двох 4-поверхових новобудов для сержантів.

Житимуть бійці тут лише на час служби безкоштовно. Якщо ж створять родину – переїдуть у сімейні помешкання.
Syla.news
111 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up