Місцеві облгази перевірятимуть через донарахування споживачам плати за газ, – Гройсман

Гройсман заявив, що українці можуть платити лише за спожитий газ за ціною не більше 8, 55 гривень за кубометр. Все решта – шахрайство. Місцеві облгази будуть перевіряти. 

Про це прем’єр-міністр України повідомив під час години запитань до уряду у Верховній Раді, – про це журналісту Syla.news стало з прямої телетрансляції засідання.

“Постачальники послуг не мають права вимагати зі споживачів якісь додаткові суми, окрім встановлених тарифів на газ. Я бачу, що монополісти сіли на шию людям і звісили ноги. За таке знущання над людьми потрібно нараховувати величезні штрафи”, – заявив прем’єр.

Перед цією заявою лідер “Радикальної партії Олега Ляшка” скаржився на нарахування боргів за газ та суми в рахунках громадян, які вищі за визначені урядом.

“Хочу сказати українцям: платіть лише за спожитий газ, за ціною не більше 8,55 грн за кубометр. Все інше – це шахрайство”, – сказав Гройсман.

Згодом він заявив, що ініціює велику перевірку місцевих облгазів за участю представників Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ, Міністерства енергетики та Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Читати також:  Зниження тарифу на газ можливе, попри угоду з МВФ - Маркарова

За його словами, облгази треба “привести до тями”, оскільки на їхню роботу дійшло занадто багато скарг.

Нагадаємо, вчора, 6 грудня, стало відомо, що облгази, які належать компанії “РГК” Дмитра Фірташа протягом останніх двох тижнів надсилають платіжки споживачам з донарахуваннями за жовтень і з попередженням про донарахування на наступні місяці, нібито через вимоги Нафтогазу.

Зазначається, що причиною донарахувань є “приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання на вимогу Нафтогазу”.

Зокрема у Нафтогазі заперечують такі вимоги.

Читати також:  Нафтогаз: Зупинка "Північного потоку-2" — чи не єдиний спосіб зберегти транзит газу через Україну

“Наголошуємо, що Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів – облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат”, – зазначають у Нафтогазі.

Крім того, Нафтогаз опублікував інструкцію позбавлення несанкціонованих боргів за послуги газопостачання і пояснення щодо неправомірності їх нарахування.

Про те, що мешканці Львівщини отримуватимуть оновлені платіжки за газ стало відомо у листопаді. У них зазначають коефіцієнт коригування показів лічильника газу.

Компанія “РГК” Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Ірина Пилипишина, Syla.news

----------------------

Коментувати

342 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up