Верховна Рада розширила територію контролю на морі

Рада вирішила розширила контрольовану територію на морі на 12 морських миль. 

Сьогодні за проект Закону №8361 про прилеглу зону України проголосувало 244 депутати України. Закон стосується Чорного моря,  про це журналісту Syla.news стало відомо з прямої трансляції засідання Верховної Ради України.

Зазначається, прилегла зона України – це морський район, який прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані 24 морських миль, відлічуваних від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.

Відтак парламент вирішив розширити контрольовану територію на морі на 12 морських миль та створити підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі.

Крім того, Закон передбачить випадки порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечення економічного суверенітету України.

Як зазначається у пояснювальній записці до закону, цей документ встановлює статус та визначає правовий режим прилеглої зони України, а також порядок реалізації Україною у цій зоні своїх прав як прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, інших міжнародних договорів України, загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, Конституції та законів України.

Для запобігання цих порушень уповноважений орган може:

1) зупиняти судна;
2) оглядати судна;
3) затримувати та арештовувати судна та їх членів.

Відповідно до закону, якщо судно арештовують, то уповноважений орган повинен повідомити державу цього судна про вжиті заходи та санкції.

Нагадаємо, нещодавно Рада звернулась до ООН, ПАРЄ, НАТО, Європарламенту, ОБСЄ та ГУАМ через напад РФ у Керченській протоці.

Ірина Пилипишина, Syla.news

94 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up