Верховна Рада припинила дію договору про дружбу з Росією

Сьогодні, 7 грудня, парламент ухвалив законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією за основу і в цілому із техніко-юридичними правками. У законі вказується, що припинення дії договору зумовлено збройною агресією Росії проти України, що становить істотне порушення цього договору.

Відповідне рішення підтримали 277 депутатів. Не голосувала у повному складі фракція “Опозиційний блок”, із групи “Воля народу” “за” були 6 депутатів, із групи “Відродження” – 4.

Як стало відомо, припинення дії договору звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Окрім того, у зв’язку із загостренням агресії зі сторони Росії, президент Порошенко ініціював припинення дії договору.

Нагадаємо, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією почав свою дію з 1 квітня 1999 року. Він був укладений терміном на 10 років. Країни офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства та повагу територіальної цілісності.

Згодом Договір був продовжений на 10 років через відсутність бажання України чи Росії припиняти його дію.

МЗС України повідомило РФ про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з 01 квітня 2019 року.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі почали здійснювати агресивні дії проти кораблів Військово-морських сил України. 

 

128 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up