Росіяни вибірково пропускають судна через Керченську протоку

Вони надають перевагу російським кораблям.

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Вчора міністр інфраструктури Володимир Омелян під час прес-конференції заявив, що ситуацію з блокуванням роботи українських портів в Азовському морі не можна назвати вирішеною:

“Щодо проходження Керченської протоки, ми не можемо сказати, що конфлікт вичерпано. Ми бачимо, що у випадку українських суден і суден, які прямують в українські порти, діє абсолютно вибірковий підхід з боку Москви. В першу чергу пропускаються російські судна, далі після декількох діб очікування допускається проходження українських суден у напрямку азовських портів або в зворотному напрямку у Чорне море. Зараз на прохід очікує близько 30 одиниць. Це має виключно негативний ефект для роботи портів. Порти вимушені з 1 грудня цього року перейти на чотирьохдобовий робочий тиждень. І ми бачимо, що вантажопотік в обох портах впав суттєво. У випадку Маріуполя це більше, ніж у 2 рази. Кількість суднозаходів скоротилася в 3 рази з 2014 року. У випадку порту Бердянськ падіння більш, ніж на 35%. Для цього регіону, для цих двох міст порти є містоутворюючими підприємствами. Це дуже болюче. І ми розуміємо, що йдеться про економічну блокаду. Те, що Росія на день чи на два зробила якісь поступки, перелякавшись міжнародного тиску і міжнародної реакції, абсолютно не дає жодної гарантії, що наступного дня чи наступного тижня блокада не відновиться. Тому ми вважаємо, що росіяни, в першу чергу, повинні повернути наших моряків, повернути захоплені катери і забезпечити дотримання міжнародного права в Керченській протоці і Азовському морі, яке полягає в повній безпеці і свободі судноплавства.”

Нагадаємо, наприкінці листопада росіяни відкрили вогонь по українських суднах у Керченській протоці та захопили їх. У зв’язку з цим ситуація з рухом суден у Азовському морі значно ускладнилась. Згодом росіяни заблокували прохід суден через Керченську протоку в порти Маріуполя та Бердянська.

130 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up