Релігієзнавець: патріарх Філарет не балотуватиметься на посаду глави Єдиної помісної української церкви

Глава УПЦ Київського патріархату, патріарх Філарет не буде балотуватись на посаду предстоятеля Єдиної помісної української церкви.

Про це заявив релігієзнавець Андрій Ковальов, повідомляє Еспресо.

“За моєю інформацією, він (Філарет – ред.) не буде балотуватись на посаду предстоятеля… Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор, імовірно 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все таки людина із середовища Київського патріархату, тому що єпископів КП буде більшість”, — заявив Ковальов.

За його словами, прихід єпископів від УПЦ Московського патріархату складе від 7 до 15 єпископів.

Нагадаємо, Петро Порошенко дійшов згоди зі Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні. Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента.

11 жовтня Вселенський патріархат скасував анафему щодо патріарха УПЦ КП Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною. Крім того, Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії Українській церкві.

У РПЦ заявили, що Вселенський Патріарх “перетнув червону межу”. 15 жовтня РПЦ повністю розірвала стосунки зі Вселенським патріархатом. Вірянам РПЦ заборонили молитись у храмах Вселенського патріархату.

Порошенко сказав, що Об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня 2018 року.

Представництво Української православної церкви Московського патріархату заявило, що створення Єдиної Помісної Української Церкви “не відповідає канонічним нормам”.

Syla.news

97 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up