Лукашенко розізлився на Путіна за ціну на газ і вирішив “вийти поговорити” (ВІДЕО)

Президенти Білорусі та Росії Олександр Лукашенко і Володимир Путін посперечалися під час засідання саміту Євразійського економічного союзу в Петербурзі.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на tut.by.

Лукашенко зазначив, що тариф “Газпрому” на транспортування природного газу для Білорусі становить майже 3 долари за 1 тис. куб. м на 100 км, а внутрішній тариф у Росії — близько 1 долара за 1000 куб. м на сто км. А в структурі ціни газу для Білорусі плата за транспортування територією Росії — понад 70%.

Путін відповів, що якби для Білорусі діяла ринкова ціна газу, вона б сягала $200 за тис. куб. м, а не $127 і $129.

“У нас вироблено план руху до 2025 року, коли ми повинні узгодити єдині ринки нафти, нафтопродуктів, газу. Що стосується сьогоднішньої ситуації, то вона полягає в тому, що важливий не тариф, а важлива кінцева ціна газу, в яку включається цей тариф. Але звертаю увагу на те, що сьогодні у Білорусі $129 за тисячу кубів, наступного року буде $127, а у ФРН – $250”, – заявив російський президент.

Путін додав, що членство в ЄАЕС і так дає переваги.

“У Білорусі не повинно бути $250. Але якщо Білорусь не мала б переваг, пов’язаних з інтеграцією, а формували б ціну на ринкових принципах, це було б не $129 і не $127, а $200. Ось в чому різниця”, – додав президент Росії.

Лукашенко назвав такі розрахунки неправильними.

“Це у вас неправильні розрахунки. Ми маємо гірші умови, ніж Німеччина. Начебто воювали проти Німеччини разом, а наші люди, які ще не померли після війни, мають таку ситуацію. Вони $200 мають, а ми $130, бо туди ще три тисячі кілометрів качати треба, тому й ціна така”, – відповів президент Білорусі.

Після цього Путін запропонував продовжити дискусію пізніше в закритому режимі.

“Коли преса покине зал, ми подискутуємо”, — сказав президент Росії.

109 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up