Волонтерство для душі. Допомога українській армії як покликання

Волонтери – це мобільна резервна армія України. Вони були одними з перших, кого бачили поранені на фронтах, знедолені від стихійних лих та всі, хто дійсно потребує допомоги. Та невже для природного прояву людської самопожертви обов’язково потрібна війна, екологічна катастрофа чи будь-яка інша біда?!

У всьому світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера – International Volunteer Day. В Україні цей день переходить у День збройних сил, який відзначають 6 грудня.

Волонтер у перекладі з англійської мови означає “добровільний помічник”. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.

В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну. У волонтерів є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу, яка виробляє необхідні для армії речі і продукти. Існують навіть окремі засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами, пишучи звіти про діяльність у соцмережах.

Волонтери для України – це надійна опора, яка щодня підтримує військо під обстрілами у бліндажах та окопах, у полях Донеччини та Луганщини. Саме патріотизм, солідарність, згуртованість мільйонів українців під час російської агресії допомогли нації вистояти, мобілізувати всі сили та резерви і дати гідну відсіч ворогу.

Читати також:  Новорічна ніч у центрі Львова

Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди.

Журналісти Syla.news поспілкувались із кількома волонтерами Львова та поцікавились, чому ж вони обрали такий нелегкий шлях.

“Займаюсь волонтерською діяльністю з 2014-го року. Багато моїх друзів пішли в лави ЗСУ, а я був наймолодшим, на той момент мені було 16-17 років. В армію мене б не взяли, але я хотів якось допомогти друзям. Тому почав волонтерити”, – розповів волонтер, парамедик, майбутній офіцер ЗСУ Максим Комаровський.

Волонтер Ганна поділилась своїми спогадами:

“Усі принесені доброчинцями речі та продукти, а також великі обсяги допомоги від діаспори, знайдене і куплене на євростоках спорядження й форма сортувалися та відправлялися на фронт у 2014-му практично цілодобово. Форму, термобілизну у неймовірній кількості усі тягали прати додому, щоб передати хлопцям чистеньке”.

Проте, з її слів, зараз волонтерська робота відбувається в основному в мережі:

“Усі когось знають для ефективного вирішення питання, чи то ліки, продукти, маскувальні сітки, чи то безпілотна авіація та протиповітряна оборона, для прикладу. У волонтерському середовищі питання “Як допомогти військовим, пораненим, родині загиблого?” часто вирішуються за лічені секунди”.

Волонтер Людмила Урсул пригадує, що почалося все ще за часів Майдану Незалежності.

“Коли почалась війна, я знаходила людей у соціальних мережах і дізнавалась, кому яка допомога потрібна. Згодом був клич українців до плетення маскувальних сіток. І от, 16-го вересня 2014-го року почалося наше волонтерство. Коли в країні така біда, то треба ж було якось підтримати. А потім волонтерство затягнуло мене в себе. Хоча зараз воно не є повністю військовим, а приблизно лише на одну третю. Людської біди по світу вистачає”.

Чи відзначають волонтер 5 грудня як свято ? На це питання скромно відповів Максим Комаровський:

“Звичайний волонтерський день. Щоправда багато людей вітають, а спогади про те, що ми колись волонтерили більше, переповнюють душу. Максимум того, як я можу відсвяткувати з колегами по цеху – це піти на каву. Кава, до речі, невід’ємний атрибут всіх волонтерів. З кавою прокидаються, живуть, їдять, займаються коханням, бо вічне недосипання в житті волонтера – це норма”.

Також Максим розповів про те, що традиції, “на жаль чи це на щастя”, відсутні.

“Ми звичайні люди, які просто виконують свою роботу в будній день. Приємно, що є і таке свято, але мало хто з волонтерів надає значення цьому дню”.

Хорошим подарунком на День волонтера буде ваша допомога — невеликий благодійний внесок, прояв турботи і теплоти по відношенню до тих, кому це потрібно.

Читати також:  Нацгвардійці у Львові дарували перехожим святковий настрій

Марта Лазарчук, Syla.news

800 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up