Субсидія і обов’язковий платіж за газ: що з ними робити

У платіжках за газ українців часто лякає графа «обов’язковий платіж». У Мінсоцполітики розповіли, як його оплачувати.

Прес-служба Міністерства соціальної політики оприлюднила алгоритм дій щодо сплати обовязкового платежу за газ у випадку, коли домогосподарство має субсидію.

Обов’язковий платіж – обов’язковий не завжди. Якщо сім’я не використовує субсидії, яку їй нарахували на місяць, то можна платити лише за фактично використані куби. Натомість ті, які зекономлені, «пригодяться» у більш холодні місяці.

“Якщо, скажімо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень. Обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використати у більш холодні місяці, наприклад, у грудні-січні. При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом)”, – пояснюють у Мінсоцполітики.

Натомість ті куби газу, які вдалось зекономити, «пригодяться» у більш холодні місяці. У відомстві нагадують, що така схема працювала і у минулі опалювальні сезони.

Наголошують також, що надавач послуг не має права ігнорувати зекономлену субсидії. Адже в такому разі він порушує постанову КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».
Тож у разі такого порушення, людина може поскаржитись до керівників підприємств або до органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики у жовтні  запустило «гарячу телефонну лінію» для скарг про незаконне отримання субсидій іншими громадянами на оплату житлово-комунальних послуг, або іншої державної допомоги.

366 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up