Місцеві вибори у ОТГ, де діє воєнний стан, проведуть після його завершення

Виборчий процес в об’єднаних територіальних громадах, що є у десяти областях, де діє воєнний стан, вже призупинено.

Про це повідомив прес-центр ініціативи “Децентралізація”.

Сьогодні виступаючи на Форумі місцевого самоврядування, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що під час обговорення питання щодо запровадження воєнного стану відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де діє воєнний стан.

“Усі учасники обговорення спільно зійшлися на позиції, що було би правильно, аби вибори пройшли незалежно від воєнного стану”, – зазначив Парубій.

Він поінформував учасників Форуму, що з цього питання проводилися консультації з Центральною виборчою комісією, з Комітетами верховної Ради України, з юридичним відділом Парламенту. Він констатував:

“На жаль, це неможливо зробити, бо процес проведення виборів вже був перерваний. І, фактично, він не може вже повернутися в цю саму точку, він має починатися з початку. Я думаю, що не буде будь-яких труднощів і проблем, що ЦВК по завершенню воєнного стану розпочне виборчий процес. Сподіваюсь, в найближчий час вибори в громади будуть оголошені і проведені у відкритий демократичний спосіб, щоб ми не ставили під будь-який сумнів юридичні підстави і право вибору, право конкуренції під час проведення цих виборів.”

Нагадаємо, у жовтні Центральна виборча комісія оголосила перші місцеві вибори у 125 об’єднаних територіальних громадах України.
У зв’язку з оголошенням наприкінці листопада воєнного стану в десяти областях України, там призупинили місцеві вибори в ОТГ. Зазначимо, що в експертному середовищі деякий час існувала невизначеність щодо дії виборчого законодавства в умовах воєнного стану в десяти областях.

109 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up