В українських портах Азовського моря значно знизились обсяги перевалки вантажу

Порти Маріуполя та Бердянська зменшили обсяги перевалки майже вдвічі.

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Ситуація, що склалася із судноплавством на Азовському морі, залишається складною. Зараз проходу через Керченську протоку чекають 17 суден, що прямують до портів Бердянськ та Маріуполь. Прохід декількох суден у перші дні грудня не вирішує проблем, що призвели до майже двократного скорочення кількості заходів суден в українські порти. Тоді як безперешкодне проходження суден через Керченську протоку дозволило б збільшити обсяги перевалки в українських портах на Азовському морі майже на 800 тисяч тонн у рік.

“За останні 5 років через військові дії на Донбасі, будівництво мосту через Керченську протоку та цьогорічні безпідставні затримки суден порти Маріуполь та Бердянськ зменшили обсяги перевалки майже вдвічі — до 8,9 млн. тонн. Це, в першу чергу, експорт продукції українських виробників до таких країн як Італія, США, Туреччина, Єгипет, Туніс, Великобританія, Франція, Сирія”, — відзначив керівник Адміністрації морських портів Райвіс Вецкаганс.

За його словами, порти Маріуполь та Бердянськ вже стикалися з тим, що прохід суден через Керченську протоку був закритий впродовж декількох днів – під час монтажу арок Керченського мосту. Проте, нинішня затримка була значно тривалішою. Фактично судна, які прямували до азовських портів України, не могли пройти з Чорного до Азовського моря з 22 листопада до початку грудня.

“1 та 2 грудня завдяки тиску з боку керівництва нашої держави та міжнародних партнерів до портів Маріуполь та Бердянськ пройшло 6 суден, одне з яких чекало проходу з 17 листопада”, — повідомив Райвіс Вецкаганс.

Він також зауважив, що азовські порти готові працювати на повну потужність і спроможні, за умови безперешкодного пропуску суден через Керченську протоку, збільшити перевалку вантажів на 800 тисяч тонн у рік.

Задля цього Адміністрація морських портів України продовжує реалізацію проектів з днопоглиблення. Зараз ми працюємо власним флотом, тому що провідні міжнародні компанії поки не хочуть заводити свій спеціалізований флот до Азову. Це не дозволяє реалізувати проекти днопоглиблення каналів та акваторій Маріуполя та Бердянська в повному обсязі. Крім цього, триває реконструкція причалів, реалізовуються спільні інвестиційні проекти з стивідорними компаніями та готуємось до забезпечення льодової навігації на Азові.

Нагадаємо, 25 листопада, росіяни відкрили вогонь по українських суднах у Керченській протоці та захопили їх. У зв’язку з цим ситуація з рухом суден у Азовському морі значно ускладнилась.

127 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up