У Львові єдине в Україні підприємство з утилізації батарейок закрило виробничу лінію

Державне підприємство «Аргентум» у Львівській області закрило виробничу лінію з утилізації використанних батарейок.

Про це заявила керівник юридичного відділу МБО «Екологія – право – людина» Ольга Мелень-Забрамна, повідомляє Укрінформ з посиланням на UBR.

“Завод «Аргентум» офіційно не займається діяльністю з утилізації старих батарейок, а збирав їх тільки з дослідницькою метою. У нього немає відповідних промислових потужностей і технологій, щоб це робити системно. Процес був кустарний. Робота йшла неофіційно і несерйозно. У країні є немало підприємств, що мають ліцензії на утилізацію, але необхідних технологій у них теж немає”, – прокоментувала Мелень-Забрамна.

Зазначається, що тепер усі відпрацьовані батарейки в країні складуватимуться і чекатимуть вивезення за кордон.

“Заводи з утилізації батарейок є в Євросоюзі, проте для організації їх вивезення, вважають експерти, потрібна держпрограма. Поки що батарейки складують у спеціальних сховищах у великих містах, оскільки на звичайні звалища їх вивозити не можна. Місця вони займають небагато, тому можуть чекати експорту за кордон або будівництва заводу в Україні достатньо довго”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, з 1 січня 2018 року в Україні набули чинності нові правила сортування сміття відповідно до Закону “Про відходи”. Кожен українець зобов’язаний сортувати сміття за категоріями: скло, папір і полімерні матеріали.

Пункт про сортування сміття додали в Закон “Про відходи” ще в 2012 році. Проте при цьому не було прийнято жодних підзаконних актів, що регулюють правила й особливості сортування.

Згідно із Законом, штраф для населення за несортоване сміття становить від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

Переробка і роздільне сортування сміття – одна з вимог Євросоюзу. У листопаді 2017 року Кабмін схвалив Національну стратегію поводження з відходами до 2030 року.

Загалом у країнах ЄС переробляється близько 44% відпрацьованих елементів живлення, тоді як в Україні – не більше 1%.

Syla.news

111 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up