Порошенко поїде за Томосом разом з новим предстоятелем об’єднаної церкви

Президент України Петро Порошенко заявив, що після того, як буде створена єдина українська помісна православна церква і обраний її предстоятель під час об’єднавчого собору, то він сам поїде разом із новообраним предстоятелем до Вселенського патріархату на церемонію отримання Томосу про автокефалію української церкви.

Він повідомив, що предстоятель разом із президентом поїдуть до Стамбулу до резиденції Вселенського патріархату Фанар, де відбудеться урочиста служба Божа, на якій будуть служити два предстоятелі – патріарх Варфоломій і новообраний предстоятель української православної церкви.

“Ми маємо величезний шанс, щоби це відбулося зовсім скоро. Те, про що мріяли, про що молилися. Це процес державотворення. Так само як 1 грудня 1991 року була відновлена українська держава, як за п’ять років була удосконалена українська армія, так само й Українська автокефальна православна церква – все це є необхідними атрибутами держави. Нарешті нам вдалося зібрати за один стіл ієрархів, які 27 років за нього не сідали, і спільну молитву не робили, розмови і контактів між ними не було”, – розповідав Президент під час ефіру “Свобода слова” на каналі ICTV. 

Президент підтвердив, що є велика ймовірність того, що об’єднавчий собор відбудеться саме в грудні. Він також додав, що молиться за те, щоб учасники собору обрали предстоятеля “без втручання президента”.

“Дуже важливо, аби держава не втручалася в діяльність церкви. І я повністю це підтримую. Особливо, якщо це іноземна держава, яка через свою п’яту колону намагається впливати на настрої суспільства для того, щоб підірвати цей процес зсередини”, – каже Порошенко. 

І додав, що внаслідок спільних дій, коли Томос став реальністю, це налякало Раду безпеки Російської Федерації.

“Тепер сидять російські генерали, сидить Путін і думають, що ж робити. Але все рівно ми переможемо”, – переконаний глава держави. 

Президент стверджує, що отримання Томосу є великим ударом по президенту Росії Володимиру Путіну.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що після отримання Україною томосу зміни церковного календаря з юліанського на григоріанський та перенесення традиційних релігійних свят не буде.

Ірина Пилипишина, Syla.news 

124 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up