На львівських паркінгах тестуватимуть систему на базі штучного інтелекту

Львівські айтішники продовжують тестувати паркінг-систему, яка базується на алгоритмі машинного навчання. Смарт-паркінг розгорнули біля свого офісу. Поки що система працює злагоджено на закритому паркінгу, але вже невдовзі починаються випробування і на міських паркозонах. Зокрема, на площі Міцкевича, проспекті Шевченка та вулиці Словацького.

Львівські айтішники випробовують паркінг-систему на базі машинного навчання біля свого офісу на вулиці Садовій.

«Якщо колись людина приїжджала і їй треба було їздити навколо парковки, то тепер ти під’їжджаєш і бачиш паркомісце і ти зразу їдеш до нього», ‒ розповідає розробник проекту IT-компанії Віктор Чурак.

Вільні місця в режимі реального часу моніторить звичайна камера, встановлена на даху офісного приміщення. Розробники жартують: смарт-систему на базі штучного інтелекту розвивають, як дитину.

«Ця система опрацювала десь 150 тисяч зображень машин і паркомісць не зайнятих. Ми починали її вчити з літа потрошки, коли мінялись погодні умови. Вона навчилась розпізнавати місця, коли сонце світить, коли тінь важка», ‒ додає розробник проекту IT-компанії Віктор Чурак.

Андрій тестує магію машинного навчання біля свого офісу вже кілька місяців. Вся потрібна інформація доступна з мобільного веб-додатку, а також дублюється на в’їзді до паркінгу на LCD-дисплеї.

«Ми під’їжджаємо і за секунду відкривається шлагбаум. Бачимо вільне місце і їдемо до нього. Не потрібно ні відкривати вікно, ні знімати рукавиці. От місце дійсно вільне», ‒ пояснює, як це працює, програміст Андрій.

При цьому львівська IT-розробка не вимагає сотень сенсорів та кілометрів кабелю. Тож може працювати і на паркінгах відкритого типу. Пілотний проект розумного паркінгу хочуть перенести і на міські парковки.

«Ми обрали три паркувальні майданчики. Це буде площа Міцкевича, це паркувальний майданчик біля головної пошти та проспект Шевченка. Пілотний проект – це дуже добре. Оскільки ми можемо малими ресурсами проаналізувати і зрозуміти, наскільки це рішення є аплікабельним для нашого міста», ‒ зазначила очільниця IT-управління ЛМР Марта Романяк.

У цих паркувальних майданчиках встановлять відеоспостереження, і впродовж 3 місяців система збиратиме аналітику. Вже після цього стане зрозуміло, чи підходить ця модель розумної парковки для нашого міста.

Syla.news

86 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up