За яких симптомів потрібно терміново вести дитину до лікаря, – інтерв’ю з дитячим онкологом

Роман Кізима – лікар-онколог у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. У спеціальному інтерв’ю IA Syla.news він розповів про найнебезпечніші різновиди раку, вартість лікування в Україні, симптоми захворювання у дітей та ліки, що здатні перемогти рак. 

Які методи боротьби із раком зараз застосовують?

Роман Кізима: Основним методом лікування є застосування імунотерапії і таргетної терапії: це препарати, що відносяться до некласичної хіміотерапії, їх застосовують знаючи певні властивості пухлини, які зараз визначають сучасні лабораторії. Ми можемо застосовувати конкретні точкові препарати, які діють на конкретну точкову пухлину.

Яка ситуація з лікуванням онкохворих дітей наразі є у Львові?

Роман Кізима: Ситуація із лікуванням онкохворих дітей у Львові є доволі прийнятною, тому що наша лікарня у Львові є централізована Західноукраїнський центр Чорнобильської лікарні. Ми великий центр, з великим досвідом. Також ми включені в протокольні міжнародні програми лікування. Таким чином, ми не просто лікуємо як по Україні, ми лікуємо так, як це прийнято в міжнародній асоціації. Враховуючи останні тенденції того, що забезпечення для лікування дитячої онкології в Україні є доволі непогане, то загалом рівень доволі високий.

Яка вартість лікування дитячих онкозахворювань в Україні?

Роман Кізима: Все залежить від діагнозу, адже вони є різні, а також від віку дитини. Одна вартість лікування для маленької дитини, на яку потрібна, відповідно, маленька кількість препарату, відрізняється від вартості лікування підлітка, вага якого може сягати 60-70 кілограмів. Загалом, вартість лікування в Україні не сильно відрізняється від цін закордоном. Вона становить десятки тисяч умовних одиниць, однак більшість з цих витрат покриває держава.

Який різновид раку найбільш поширений на сьогоднішній день та який має найбільшу кількість летальних  випадків?

Роман Кізима: Переважно ті, що найбільш поширені, лікуються найкраще, адже проти них винайдено велику кількість лікування. Найбільш поширеною у дітей є лейкемія (рак крові), злоякісні пухлини головного мозку і саркома. Із них найважче піддаються лікуванню все-таки пухлини головного мозку і саркоми на запущених стадіях.

За яких симптомів необхідно одразу вести дитину до лікаря?

Роман Кізима: Якщо мова йде про дитину, то в першу чергу це є тривалість певних симптомів. Варто пам’ятати, що всі симптоми є схожі до будь-яких інших захворювань. Однак, якщо при інших захворюваннях ці симптоми проходять, то при онкології вони тривають. Такими симптомами можуть послужити: тривалий біль, який нічим не знімається, блідість, поява незрозумілих синців, що не проходять, тривала гарячка або поява якоїсь пухлини, яку батьки бачать, тобто утвору, гульки тощо. Будь-який з цих симптомів може призвести до того, що батьки звернуться до лікаря, адже вони не підуть одразу до онколога. Далі вже звичайний дитячий лікар має розібратись в ситуації. У дитини також може проявлятись зміна поведінки, так вона може стати неактивною, плакати чи втрачати вагу. За таких симптомів необхідно якнайшвидше звернутись до лікаря.

Як коливається кількість онкохворих дітей за останні десять років?

Роман Кізима: Наразі ситуація стабільна, але якщо говорити про нашу лікарню, то кількість зростає, тому що до нас звертається більше пацієнтів із сусідніх областей. Таким чином створюється статистика, що кількість пацієнтів є більша, але в самому регіоні захворюваність така сама. Вона завжди була однаковою.

Існують ліки, які могли б побороти ракові пухлини на будь-якій стадії? 

Роман Кізима: Ракові захворювання є різні у дітей та у дорослих, але є кілька захворювань, в яких по-суті допускається 100% вилікування  навіть на запущених стадіях. Це такі різновиди онкології як злоякісні пухлини нирок, злоякісні пухлини яєчників у дівчаток та яєчок у хлопців. При правильному проведенні протокольного лікування, якщо батьки дотримуються і лікарі все роблять правильно, то виживання майже 100%.

Наталія Козак, Syla.news

 

 

956 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up