Ляшко святкує День народження: як слава дійшла до головного радикала України

У лідера Радикальної партії Олега Ляшка сьогодні День народження. Йому – 46. Syla.news дістає скелетів із шафи нардепа та розповідає, як політик заробив високі рейтинги. 

Олег Ляшко народився 3 грудня 1972 року в Чернігові. Навчався він у Борзнянській школі-інтернаті. Після школи вступив до ПТУ.

Не є таємницею, що Олег Ляшко працював журналістом і дуже високо оцінює свої досягнення у цій професії.

Ось як він про це говорить:

“Покажіть мені українських журналістів, які знають, що таке справжній пресинг. Таких журналістів можна перелічити на пальцях однієї руки. Одні з них лежать в землі, царство їм небесне. Інші ще ходять, серед них і я”. 

За інформацією Досьє, на початку 90-х років він приїхав до Києва. Там, за сприяння одного зі своїх товаришів, пішов на стажування на “Радіо Свобода”. Однак місцеві працівники його недолюблювали, адже пан Ляшко виявився дуже хитрим. Товариш Ляшка переконався у цьому, коли побачив, що куплене на спільні гроші пиво він доставляв лише частково.

У 1990-1992 роках Олег працював кореспондентом, завідувачем відділу редакції “Молода гвардія”. Існує версія, що там він видавав себе за позашлюбного сина колишнього голови Ради міністрів УРСР Олександра Ляшка.

Після знайомства з міністром зовнішніх економічних справ Олегом Слєпічевим, Олег Ляшко став редактором газети “Комерційні вісті”.

У 1994 році “Київські вісті” вперше написали про пригоди Олега Ляшка. За даними видання, “на підставі липових документів йому надали двокімнатну квартиру, шикарний робочий кабінет в будівлі Міністерства торгівлі, обладнали телефонним спецзв’язком, забили шафи хорошим одягом та взуттям, а холодильник – заморським спиртним. У Харківській області, на автотехстанціях йому майже даром віддали новенькі “Волги”. А коли Ляшко їхав на відпочинок, його супроводжував міліцейський ескорт … “.

Як бачимо, ще чотирнадцять років тому Олег Ляшко виявляв свої неабиякі таланти. Він представлявся помічником тодішнього міністра внутрішніх справ Василишина, вимагав оплати автомобілів, на яких він роз’їжджав. За даними слідства, Ляшко вчинив розкрадання державного майна на суму 1 млн 300 тисяч карбованців і колективного – на суму 1 мільйон 100 тисяч карбованців, а всього – на загальну суму 2 млн 400 тис карбованців, завдавши збитків Мереф’янської СГТО на суму 2 млн 400 тис крб, а фірмі “Густа-Фуд” – на суму 1 мільйон 100 тисяч карбованців.

Згідно з вироком від 9 грудня 1994 року Ляшко був визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 86-1, 191, 194 ч. 3 Кримінального кодексу України. Йдеться про розкрадання державного та колективного майна в особливо великих розмірах, самовільне присвоєння влади або звання службової особи, підробки документів, штампів і печаток, збут їх та використання підроблених документів.

У 1998 році з Олега Ляшка достроково була знята судимість. Згодом, після звільнення, він очолював додаток “Політика” газети “Правда України”. Потім був головним редактором газети “Політика”, яка в травні 1999 року була заборонена рішенням Московського районного суду м.Києва за розголошення державної таємниці.

В тому ж році майбутній депутат закінчив юридичний факультет Харківського державного педагогічного університету ім. Г.Сковороди.

Крім того, у червні 2001 року Олег Ляшко був засуджений до двох років умовно за серію публікацій. Вирок оголосили після повторного розгляду кримінальної справи, порушеної в 1997 році. Ляшка звинуватили в наклепі стосовно колишнього виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Василя Дурдинця і начальника управління внутрішніх справ Одеської області генерала Григоренка. У 1999 році Олег Валерійович був виправданий суддею Печерського райсуду Миколою Замковенком.

15 квітня 2002 року Олег Ляшко був затриманий в Черкаській обласній прокуратурі після допиту. 18 квітня Соснівський районний суд Черкас продовжив термін запобіжного заходу щодо журналіста до 10 діб. Ляшка звинуватили у чиненні опору співробітникам міліції, які приїхали до редакції для вилучення тиражу газети “Свобода”, в якому був надрукований текст запиту Григорія Омельченка, який стосується деяких аспектів життя і діяльності екс-генпрокурора України Михайла Потебенька. Після втручання Ради Європи Олег Ляшко був відпущений на волю. У лютому 2003 року головний редактор газети “Свобода” був визнаний винним. Його оштрафували на 255 грн.

У серпні 2006 року Європейський суд з прав людини виніс рішення на його користь. Суд визнав українську владу винною в порушенні права журналіста на свободу слова і зобов’язав їх виплатити Ляшкові компенсацію у розмірі 3000 євро.

На парламентських виборах 2002 року він намагався отримати депутатський мандат в столичному окрузі №217, а у 2006 році був обраний до Верховної Ради України за списком Блоку Юлії Тимошенко (№ 26). У список він потрапив завдяки Олександру Турчинову.

На дострокових парламентських виборах 2007 року Ляшко отримав депутатський мандат за списком Блоку Юлії Тимошенко (№ 29).

У жовтні 2010 року був виключений з фракції БЮТ за співпрацю з коаліцією більшості, зокрема, за голосування за внесення змін до Конституції, до закону про Кабінет міністрів і регламент Верховної Ради України.

Також у 2010 році в Інтернеті було оприлюднено скандальне відео, на якому нібито Олег Ляшко дає свідчення слідчому прокуратури. Зокрема, про те як мав сексуальний зв’язок з високопосадовцем на ім’я Борис. Відео датоване 1994 роком.

Слідчий Олег Матвєєв, який вів справу Олега Ляшка, підтвердив справжність відеозапису.

Олег Ляшко звернувся до Генеральної прокуратури з проханням перевірити достовірність відеофрагментів, а також пояснити як вони потрапили у ЗМІ.

Згодом він став заступником голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету, лідером Радикальної партії. На парламентських виборах 2012 року Радикальна партія отримала підтримку 1, 08%.

Сам Олег Ляшко на виборах до Верховної Ради 2012 року отримав депутатський мандат в одномандатному виборчому окрузі № 208 (Чернігівська область).

 

Крім того, він був активним учасником Євромайдану.

На дострокових президентських виборах 2014 року він став “бронзовим призером” президентських виборів, набравши 8,32% голосів виборців.

10 листопада 2014 ЦВК України офіційно затвердила результати виборів до парламенту восьмого скликання. Радикальна партія Олега Ляшка пройшла за списками, набравши 7,44% голосів.

Олег Ляшко заслужено, з того часу, як вийшов з партії «Батьківщина», впевнено займає лідерські позиції серед найбільш епатажних українських політиків «першого ешелону», розповідає політичний оглядач Віктор Біщук.

“Попри очевидний брак публічних партійних коштів, або ж невелику команду Ляшко «на собі» тягне партійний імідж, забезпечуючи і особисту пізнаваність і медійну присутність бренду Радикальної партії, а відтак – стабільні рейтинги політсили, яку очолює”.

Однак такий стан речей змушує Ляшка постійно маневрувати між інтересами влади, очікуваннями виборців і потребами імовірних спонсорів партії.

У 2014 році сварка з одним з них – Ігорем Коломойським коштувала Ляшку блискавичного падіння особистих рейтингів майже удвічі. Свого часу Ляшка пов’язували і з Фірташем, і з Льовочкіним. Сьогодні ж часті «агітаційні рейди» Ляшка підприємствами, які належать Ринату Ахметову наштовхують на думку про далеко не безкорисну дружбу головного радикала з найбагатшим українцем. І в цьому Ляшка можна зрозуміти – адже велика українська політика – заняття не з дешевих.

На честь Дня народження головного радикала, політичний аналітик висловив своє побажання нардепу:

“Мабуть це побажання не імениннику, а усім нам. Такі політики як Ляшко мають велику підтримку там, де є значна частка бідного населення. Чим бідніші виборці – тим легше ними маніпулювати через популістичні обіцянки та гасла. Відтак, поки що в Олега Валерійовича величезне поле для діяльності. Звідси й побажання – зменшення кількості тих українців, які вимагають від політиків простих відповідей на складні запитання. Мабуть це призведе до падіння рейтингів Ляшка, однак це того варте”. 

Олег Ляшко є прикладом успішної роботи політтехнологів, адже образ, який вони втілили в життя, дозволяє бути вічно на слуху та в центрі подій, каже політолог Валентин Балагура.

“Емоційна складова, на яку він завжди давить, змушує громадян щиро вірити у правдивість його слів. Слід пам’ятати, що ці слова лунають здебільшого з телеканалу «Україна», який належить Рінату Ахметову. Приказка «скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти» залишається актуальною і по сьогодення”, – додає він. 

“Хотів би побажати пану Олегу більше раціональності в його парламентській діяльності, а також менше спільних інтересів з бізнесово зацікавленими групами”, – бажає політолог.

Зранку на своїй сторінці у Facebook Олег Ляшко опублікував відео, на якому танцює зі своєю дружиною Росітою під російський шансон.

“Ранок дня народження – із найдорожчими!”, – написав Олег Ляшко. 

Нагадаємо, нещодавно представники Громадської мережі ОПОРА озвучили результати моніторингу активності нардепів у виборчому окрузі та парламенті. Лідером виявився саме Олег Ляшко.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

727 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up