Вода з джерел Львова та передмість не відповідає державним стандартам

У державних лабораторіях дослідили воду з 11 джерел міста

Про це йдеться у звіті Головного управління Держпродспоживслужби України у Львівській області, оприлюдненому вчора.

На території Львова, Брюхович та м.Винник є більше десяти природних джерел, вода з яких використовується мешканцями міста і сіл. В зв’язку з цим, протягом серпня 2018 року, фахівцями Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» згідно заявки Львівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, були проведені лабораторні дослідження якості води на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”. Всього досліджено 11 зразків води на санітарно-мікробіологічні , санітарно-хімічні, паразитологічні, радіологічні показники, жоден з них не відповідає вимогам санітарних норм та правил за санітарно-мікробіологічними показниками і лише 1 або 9% не відповідає за санітарно-хімічними показниками.

У Галицькому районі:

– вода з джерела в парку «Високий замок» на вул.Замковій – за мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за наявністю загальних колі форм, загального мікробного числа;

– вода з джерела в Стрийському парку, вул. Стрийська – за мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіН за наявністю загальних колі форм, загального мікробного числа та за санітарно-хімічними показниками не відповідає НТД по загальній жорсткості.

У Сихівському районі:

вода з джерел в парку “Залізні води” на вул. Мишуги та вул. Тернопільській за дослідженими мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за наявністю загальних коліформ, загального мікробного числа.

Читати також:  Вода для Криму: Влада хоче виконати вимогу Путіна - журналіст

У Личаківському районі:

вода з 2-х джерел в парку “Погулянка” за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за наявністю загальних колі форм, загального мікробного числа та E.coli;
вода з каптажів в м. Винники на вул. Лермонтова та вул. Незалежності — за мікробіологічними показниками не відповідає вимогам за наявністю загальних коліформ, загального мікробного числа та E.coli;
вода з каптажа на Винниківському озері – за дослідженими санітарно-мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіН вимогам за наявністю загальних коліформ, загального мікробного числа та E.coli.

У Шевченківському районі:

вода з каптажа біля спорткомплексу Спартак на вул.Топольній – за дослідженими санітарно-мікробіологічними показниками не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам за наявністю загальних колі форм, загального мікробного числа та E.coli;
вода з каптажа біля озера, провулок Заозерний – за дослідженими санітарно-мікробіологічними показниками не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам за наявністю загальних колі форм, загального мікробного числа та E.coli.

У Залізничному районі:

вода з джерела в Рудно на вул. Мазепи за дослідженими мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за наявністю загальних коліформ, загального мікробного числа.

За фактами невідповідності води з природних джерел вимогам санітарних норм та правил проінформовано голів Львівської міської ради, Винниківської міської ради, Рудненської селищної ради та запропоновано забезпечити виконання заходів щодо встановлення інформаційних табличок біля джерел про не відповідність якості води санітарним вимогам та заборону використання її для питних потреб; забезпечити проведення обстеження всіх природних джерел води з метою проведення їх очистки, дезінфекції та повторних лабораторних досліджень. В подальшому, їх обстеження, поточний ремонт, чищення та дезінфекцію необхідно проводити щорічно. Територію поблизу джерел утримувати в чистоті та організувати відведення поверхневого стоку.

Читати також:  Завтра на деяких вулицях Львова відключать воду

У Держпродспоживслужбі зазначають, що природні джерела не можуть систематично використовуватись населенням для питних потреб, оскільки вони не є джерелами централізованого водопостачання і відповідно не мають обслуговуючого персоналу. Для таких джерел не встановлені зони санітарної охорони, в межах яких забороняється господарська діяльність. В зв’язку з цим, якість води з таких природніх джерел має нестабільні показники, які залежать від багатьох факторів техногенного та природного характеру (санітарно-хімічні та санітарно-мікробіологічні показники можуть коливатися інколи протягом одного тижня), що робить її непридатною для споживання людиною і може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій бактеріальної та вірусної етіології, ряду інфекційних захворювань.

З огляду на це, природні джерела Львова та селищ не є об’єктами нагляду Держпродспоживслужби, в зв’язку з чим лабораторні дослідження якості води проводяться вибірково.

Додамо, що цього року в центрі Львова відновили унікальний фонтан, де тече питна вода.

867 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up