Жінка прийде – порядок наведе: вперше у Грузії президентом стала жінка. Хто вона?

Перемогу у другому турі президентських виборів в Грузії одержала незалежний кандидат правлячої партії “Грузинська мрія” Саломе Зурабішвілі. Вона набрала 59,54% голосів виборців. 

Перша в історії Грузії жінка президент народилася у столиці Франції, куди її батьки переїхали з Грузії, втікаючи від радянської влади. Та не зважаючи на це дівчинці з пелюшок прищепили любов до Грузії та усього грузинського.

Сім’я Зурабашвілі прикладала усі зусилля для того, аби зберегти своє грузинське коріння. Батько Саломе Ливан Зурабашвілі об’єднав довколо себе грузинську діаспору у Франції, а також заснував грузинську церкву в Парижі.

Недивно, що будучи ще дитям, Саломе вже знала грузинську мову, цікавилась історією свого коріння та захоплювалась літературою Грузії.

Великий вплив на дівчину мав її батько. Адже саме він був ініціатором участі доньки у паризьких демонстраціях проти візитів лідерів Радянського Союзу, випускала з друзями газету грузинською мовою та перекладала статті грузинських дисидентів.

Міжнародні відносини цікавили Саломе ще з малих літ. У 20 років вона закінчила Паризький інститут політичних наук, але остаточний вибір на користь дипломатії зробила в Колумбійському університеті США.

Через два роки Зурабішвілі намагалась працевлаштуватись у Міністерстві закордонних справ Франції. Також вона отримала своє перше призвання у якості дипломата в Італії.

Після трьох років роботи в Італії Зурабішвілі отримала призначення у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Молодий дипломат протягом трьох років займала посаду другого секретаря представництва Франції в ООН.

У 1980 році Саломе повернулась до Франції, де стала співробітником центру аналізу та прогнозування центрального апарату МЗС Франції. Згодом дипломатична служба Зурабішвілі продовжилась у США в якості першого секретаря посольства Франції. У 1988 році Саломе Зурабашвілі отримала призначення на пост першого секретаря Конференції оборони та безпеки Європи у Відні.

Пропрацювавши п’ять років в Австрії, нарешті втілюється головна професійна мрія Зурабішвілі  – у віці 51 року її призначили на посаду посла Франції у Грузії. Це суперечило правилам дипломатії, адже відповідно до них посла нічого не повинно пов’язувати з країною, куди його назначають. Та все ж Зарубішвілі вдалося зламати систему.

Для 52-річної Зурабішвілі це стало найголовнішим досягненням у житті.

На посаді посла Франції в Грузії Самоле Зурабішвілі пропрацювала рік.

У 2004 році президент Грузії Міхеіл Саакашвілі спочатку надав їй громадянство Грузії, а згодом запропонував пост міністра закордонних справ.

Пізніше Зурабішвілі згадувала, що не хотіла бути міністром іноземних справ і просила президента призначити її радником, так як категорично не бажала займати політичну посаду.

Саломе Зурабішвілі була відправлена у відставку у 2005 році після конфлікту із найвпливовішою жінкою Грузії тих років – Ніно Бурджанадзе, яка була на посаді голови парламенту.

Голови правлячої партії звинуватили Зурабішвілі у некомпетентності, а вона у свою чергу заявила, що не має намірів “терпіти брехню Саакашвілі”.

Після цього Зурабішвілі створила спочатку суспільний рух, а згодом і партію “Шлях Грузії”. Проте вже у 2010 році Зурабішвілі розчарувалась у грузинській політиці і поїхала до Франції.

У Парижі вона знову повернулась до роботи в ООН і стала керівником групи щодо іранської проблеми.

Вдруге Зурабішвілі повернулася на батьківщину у 2012 році. Тоді вона приїхала підтримати коаліцію мільярдера Бідзіна Іванішвілі.

У 2016 році Зурабішвілі остаточно повернулась у грузинську політику, ставши депутатом парламенту Грузії. Її підтримала правляча партія “Грузинська мрія – демократична Грузія”, яка наголошувала, що країні не можна втрачати такого цінного та досвідченого дипломата.

Сьогодні, у 2018 Самоле Зурабішвілі здобула перемогу у президентських виборах Грузії. При цьому стала першою жінкою президентом в історії Грузії.

Політик набрала 59,54% голосів, а її суперник у другому турі Григол Вашадзе – 40,46%.

За оцінками комісії, за Зурабішвілі віддали голоси 1147106 виборців, за Вашадзе – 779614.

Обидва кандидати, які пройшли до другого туру виборів, – колишні міністри закордонних справ в уряді Михайла Саакашвілі. Їх об’єднує відсутність симпатій до Росії та курс на зближення з Європейським союзом і НАТО.

Нагадаємо, колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що не визнає результатів виборів.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

 

 

 

 

391 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up