“Перш ніж йти голосувати, потрібно не дивитись телевізор, а читати виборчі програми”, – Тарас Радь

Syla.news продовжує інформаційний марафон “Вибори П” та пропонує до читання вибрані цитати з інтерв’ю із представником львівського осередку Громадянської мережі “ОПОРА”.

Про воєнний стан в окремих регіонах України перед президентськими виборами

Воєнний стан спровокував шумну і не зовсім правильну реакцію українського політикуму.

Виборчий детермінізм. Раніше політики заявляли що воєнний стан слід вводити давно. І тепер вони повинні демонструвати відданість гаслам,які вони декларують.

Єдина парламентська політсила, що виступала “проти” і була в цьому послідовна – це опозиційний блок. Інші політсили виступали “за” і використовували це як інструмент політичного тиску на Президента України, мотивуючи це тим, що він свідомо затягує прийняття такого рішення. А коли настав час “Ч”, хтось взявся робити декларативні заяви більше, ніж відповідальною політикою.

У політикумі та у суспільстві до кінця немає розуміння як воєнний стан впливатиме на супутні процеси у країні. Є загальне розуміння що це означає: перш за все обмеження прав і свобод громадян і впровадження воєнної адміністрації. Якщо він не зачіпав би періоду реєстрації кандидатів (припадає на початок лютого), то гіпотетично можна було б шукати спосіб поєднання воєнного стану і президентських виборів. Але станом на сьогодні є така ситуація: воєнний стан обмежений тридцятьма днями, він жодним чином не зачіпає початку передвиборчої кампанії, передвиборчого процесу, виборів, – вони офіційно починаються 31 грудня. А воєнний стан триватиме до 26 грудня, – відтак є три дні запасу. Але є нюанс: по усій країні триває процес перших виборів до 125 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), з них 5 – на Львівщині. Воєнний стан впливає на цей виборчий процес. І виникла полеміка: як діють норми законодавства про воєнний стан і як корелюються з нормами виборчого законодавства. Полеміка полягає ось в чому:
чи діє норма щодо заборони виборів під час воєнного стану на територію всієї країни чи лише на цих 10 областей? Існує певна правова невизначеність: є правова норма, що вказує на те, що вибори під час воєнного стану не проводять. Але там бракує деталізації, аби було розуміння того, як реалізовується ця норма в умовах часткового воєнного стану і повного воєнного стану. Відтак у фаховому середовищі цих кілька днів триває така професійна дискусія і є такі, які кажуть, що вибори не проводяться, і їх слід перенести у всіх 125 ОТГ, а є такі, інші кажуть, що вибори мають бути перенесеними лише у ОТГ, які у цих десяти областях.

Читати також:  «Вибори «П» - побажання українцям та кандидатам

Про запити на нових і старих політиків

Є тренд на нові обличчя, він випробовується активно як технологія. Цей тренд був завжди, він виникає, коли є криза довіри до діючої влади, діючих політиків.

Але що молодий, що старий-  не означає, що він якісний. Варто шукати для себе інші критерії, ніж лише вік чи досвід.

Про активізацію політиків напередодні офіційного початку передвиборчої кампанії

Це добре, що політики їздять і спілкуються з виборцями. Політик повинен їздити, спілкуватись. Бо віртуальна політика через телевізор дуже неякісна і дуже непрофесійна. Це добрий сигнал, що політики активізувалися, спілкуються з громадянами. Єдине що зараз важко фіксувати різні порушення. Якщо ми фіксуємо підвезення виборців автобусами чи інше стимулювання виборців.

Про ідеї передвиборчої агітації

Наскільки адекватні тези, оприлюднені на бігбордах, слід аналізувати певним методом. Вірити відверто маніпулятивним речам закон не забороняє. Обманювати виборців, вводити їх в оману – закон не забороняє. Але це важко довести. Відповідно те, що хтось декларуючи створення 10 мільйонів робочих місць, зменшення ціни на газ, не порушує ніякого закону. Це питання політичної свідомості виборця, який готовий адекватно оцінювати ті заяви, які роблять політики.

Соціологія

Моя особиста позиція: я дуже скептично і критично оцінюю ті соціологічні опитування, які оприлюднюють в ЗМІ. Це пов’язано з тим, що рівень цієї соціології, рівень довіри до неї дуже низький. Пов’язано з тим, що поряд з авторитетними соціологічними службами є такі, що можна назвати кишеньковими, фейковими. Це важко назвати соціологічними службами, це контори. Вони в залежності від того, які потрібно результати, пристосовують їх під клієнта. Вони знецінюють довіру до будь-яких соціологічних опитувань.

Читати також:  «Вибори «П» - емоції українців щодо виборів Президента

Друга проблема полягає в тому, що соціологію відображають ЗМІ. Якби ЗМІ відсіювали, верифікували фейкову соціологію, більшість такої соціології не потрапляло б до виборця. Це частина одної логіки: коли ручні соціологічні служби транслюються ручними засобами масової інформації, формуючи “мильну бульбашку” для свого виборця. Відповідно це такий замкнутий цикл електоральної маніпулятивної інформаційної кампанії, яку проводять дуже багато політиків і політичних сил. Відповідно це значно складніший процес, ніж просто неякісна соціологія. Просто неякісну соціологію “їдять” виборці, які готові вестися на цю соціологію. А соціологія – це важливий показник. Щоб ви розуміли, вона є одним з маркерів. Він не може бути визначальним, ні для того, за кого голосувати, ні для того аби зіставляти кандидатів між собою. Це такий орієнтир, аби більш-менш розуміти яка ситуація, розклад сил на даний момент.

Поради українським виборцям

Ідеалістична порада: нема правильного голосування. Кожен голосує так, як вважає за потрібне. Але слід розуміти, що те, як кожен з нас робить впливає на те, як кожен з нас живе. Безвідповідальне ставлення до свого обов’язку голосування має негативні наслідки для всіх нас. Тому перш ніж йти голосувати, потрібно не дивитись телевізор, а читати виборчі програми, робити висновки і порівняння щодо того, які заяви робить політик, зіставляти заяви з реальними справами (фактчекінг). Але на вибори потрібно йти, робити усвідомлений вибір за того кандидата, якого вважає для себе вирішальним.

3775 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up