Волкер: Росія хоче контролювати доступ до Маріуполя

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія має намір взяти під свій контроль доступ до українських портів у Азовському морі.

Про це повідомляє Новое время.

Волкер заявив, що не вірить в сухопутну операцію російської армії та вважає, що дії РФ у Керченській протоці продиктовані бажанням контролювати доступ до порту в Маріуполі.

“Я думаю, що це питання доступу до Маріуполя для українців. Росія претендує на одностороннє право контролювати цей доступ, у цьому проблема. Це не обов’язково означає, що Росія зробить новий наступ на суші”, – заявив Волкер.

Він також закликав РФ звільнити українських моряків і військові кораблі, які були захоплені в Керченській протоці.

“Немає виправдання російській атаці, моряки та кораблі мають бути звільнені негайно, немає ніяких підстав, щоб їх далі утримувати”, – заявив Волкер.

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України також повідомив, що найближчим часом має намір відвідати Україну та Росію.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам заявив, що рішення про введення воєнного стану прийнято через загрозу повномасштабної війни з РФ.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв’язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

253 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up