Українців попросили не публікувати інформацію про місцезнаходження військової техніки

Прохання Генштабу не публікувати в соцмережах знімків військової техніки та місцерозташування військового складу має на меті нівелювати відслідковування російськими спецслужбами.

Генеральний штаб просить громадян не проводити фото та відеозйомку чи онлайн-трансляцію, а також не публікувати у соцмережах відомості про місцезнаходження військової техніки та військового складу. Також у ЗСУ, попередили що в районі проведення навчання над військовими частинами об’єктами та полігонами всі побічні безпілотні літальні апарати будуть збиті, а люди, які їх запускають, будуть затримані та притягнуті до відповідальності.

Однак експерти ставляться до такого рішення Генштабу скептично.

“Я не вважаю, що ця заява прив’язана до воєнного стану, тому що це нормальна практика, адже військова частина – це режимний об’єкт. Жодний безпілотний літальний апарат не має права пролітати та знімати військову техніку. Не зважаючи на те, чи це мирний час, чи час воєнного стану”, – пояснив у прямому ефірі Еспресо TV політолог Андрій Вігірінський.

Дуже часто місцеві мешканці пишуть та викладають матеріали із місця події цим самим виказуючи розташування військової техніки. Однак, експерти застерігають про те, що дехто може розглядати подібне прохання Генштабу як порушення свободи слова чи вираження інформації.

“Це межа з двома гранями, тобто ми розуміємо, що відбувається пересування військової техніки і, напевно, це не зовсім вірно, тому будь-яка людина та громадянин повинен це розуміти. З іншого боку, президент вчора демонстрував знімки із супутника військових частин Російської Федерації. І ми, знову ж таки, розуміємо, що агресор може так само вільно відслідковувати переміщення військової техніки і гуманітарних конвоїв”, – додав експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила Указ Президента Петра Порошенка про введення воєнного стану у 10 областях.

Президент Петро Порошенко повідомив, що вирішив змінити свій указ про введення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів.  За процедурою, пропозицію запровадити воєнний стан президенту подала Рада нацбезпеки і оборони.   

Рішення РНБО містить 12 пунктів. Останній з них  – із грифом “Таємно”.

Таке рішення було ухвалене через атаку Росії у Чорному морі, яка завершилась захопленням 3 українських кораблів та 23 моряків.

Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. У підсумку всі три кораблі були захоплені Росією. Водночас Москва покладає провину за інцидент на українську сторону, звинувачуючи кораблі ВМС України “у незаконному перетині кордону”.

Наталія Козак, Syla.news

271 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up