Один з російських банків офіційно визнано неплатоспроможним

Національний банк України відніс “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку. Рішення прийняте у відповідності до вимог статті 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

У зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності АТ “ВТБ Банк” та подальшим погіршенням його фінансового стану впродовж останнього місяця Національний банк 13 листопада 2018 року відніс АТ “ВТБ Банк” до категорії проблемних. Тоді ж було встановлено строк для вжиття АТ “ВТБ Банк” плану заходів з приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників АТ “ВТБ Банк” для запобігання неплатоспроможності, а також відсутність вжитих та реалістичних заходів для покращення ліквідності банку, та у зв’язку з тим, що діяльність АТ “ВТБ БАНК” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Національного банку України, вчора, 27 листопада, Правлінням Національного банку України прийнято рішення про віднесення АТ “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних.

Читати також:  Главою Приватбанку обрано математика з Праги

Національний банк України наголошує:

“97% вкладників АТ “ВТБ Банк” (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 000 гривень. Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 мільйона гривень.”

Віднесення АТ “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. На сьогодні ліквідність банківського сектору становить близько 75 мільярдів гривень, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування.

Рішення про віднесення АТ “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних затверджене постановою Правління Національного банку від 27 листопада 2018 року №796-рш/БТ “Про віднесення АТ “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних”.

Читати також:  Ощадбанк скасував комісію за платежі онлайн

Нагадаємо, на «ВТБ Банк» та інші російські банки в Україні діють санкції. 

220 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up