Рада звернулась до ООН, ПАРЄ, НАТО, Європарламенту, ОБСЄ та ГУАМ через напад РФ у Керченській протоці

Постанову №9341 про звернення підтримали 272 народних депутати.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У зверненні йдеться, що РФ вчинила акт збройної агресії проти України, як це визначено у ст. 2 Статуту ООН та положеннями Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 29/3314 від 14 грудня 1974 про визначення агресії, а також порушенням ст. 2 та Статті 21 Конвенції ООН з морського права.

“Дії РФ є продовженням збройної агресії проти України, яка розпочалась 20 лютого 2014 року та результатом якої стала незаконна окупація частини території України – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей”, – наголосили українські депутати.

Верховна Рада висловила Росії протест проти захоплення українських військових і техніки та зажадала від РФ надання невідкладної медичної допомоги пораненим українським морякам, забезпечення їхнього негайного безпечного повернення в Україну, а також повернення незаконно захопленого військового майна та відшкодування завданих збитків.

Україна також покладає на московський режим всю відповідальність за ескалацію в регіоні Азовського та Чорного морів і Керченської протоки та за підрив процесу мирного врегулювання українсько-російського збройного конфлікту.

Верховна Рада закликала міжнародне товариство вжити заходів для припинення російської агресії як на суходолі, так і на морі, до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України та запросила міжнародні організації направити спостерігачів у регіон Чорного та Азовського морів і Керченської протоки із пропозицією морським державам спрямувати в регіон військові кораблі, щоб запобігти подальшій агресії з боку Росії.

Також український парламент закликав міжнародних партнерів збільшити військову та іншу допомогу Україні для захисту територіальної цілісності та суверенітету.

“Закликаємо міжнародну спільноту адекватно реагувати на виклики і загрози, що несе Російська Федерація, оскільки політика умиротворення вже призвела до окупації частини території України – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей”, – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 25 листопада поблизу Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС України. Росіяни поранили 6 українських військовослужбовців і захопили 3 кораблі, які вже доставили в анексовану Керч.

За даними начальника Генштабу Віктора Муженка, при нападі на українські кораблі росіяни використали винищувач Су-30. Загалом на тих суднах перебували 23 особи. За даними омбудсмена Росії, у полон потрапили 24 моряки.

Вчора, 26 листопада, президент Петро Порошенко просив Верховну Раду розглянути рішення про запровадження воєнного стану в Україні на позачерговому засіданні.

Більшістю голосів парламентарів було вирішено запровадити воєнний стан в Україні з 9 години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

Syla.news

302 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up