“Вибори П”: місяць марафону

Добігає завершення перший місяць інформаційного марафону «Вибори «П». Це проект, в межах якого команда Syla.news відстежуватиме електоральні настрої та особливості виборчих процесів у прийдешніх президентських перегонах.  Ми спілкуватимемось із пересічними громадянами, залежними та незалежними експертами – оглядачами, блогерами, журналістами, політологами та політтехнологами, а ще – із чиновниками, політиками усіх рангів, кандидатами у президенти та їхнім оточенням, аби до 31 березня 2019 року допомогти нашим читачам зробити правильний, на їхню думку, вибір. Вибір, що визначить курс, за яким наступні кілька років рухатиметься Україна.

«Вибори «П» – не просто медійний продукт, аналогів якому наразі немає в інформаційному просторі України. Це – спроба всебічного аналізу передвиборчого періоду – часу, коли українці вимагають, а політики – обіцяють.

І так, перші чотири тижні спілкування наших журналістів із мешканцями та гостями міста, яких вони зустрічали на вулицях, свідчать: більшість опитаних все таки піде голосувати на вибори президента, навіть попри значне розчарування в політичних процесах, які не були здійснені після Революції Гідності та в часі АТО. Однак за кого віддати голос – люди знають лише в поодиноких випадках.

Також стало зрозуміло, що вибір окремо взятої людини чи усіх виборців загалом залежить від багатьох факторів: кількості та якості кандидатів, впливу родини чи друзів, зрештою і подій у політичному житті країни.

Проте якщо старше покоління виборців готові голосувати за політичних діячів із досвідом, відомих чи впливових осіб, то молодь готова ризикнути та “зробити ставку” на кандидата, що раніше мав нічого спільного з політикою.

При цьому молодь, середнє та старше покоління виборців часто не проти альтернативи “старим” політикам. Навіть, якщо альтернатива, запропонована нами, не є чітко визначеною, тобто таким собі «журавелем у небі».

А власне, який він, цей «журавель»? І що знають львів’яни про потенційних кандидатів? Зважаючи на участь у  президентських виборах 2010 року Василя Противсіх (кандидата, який змінив прізвище для боротьби за цю посаду), ми запитували як про реальні факти з життя політиків, так і вигадані нами тези. Як наслідок, з’ясувалось, що пересічні українці часто не володіють або володіють лише поверхневою чи загальновідомою інформацією про життя, діяльність кандидатів та їхні статки.

Так, з’ясувалось, що люди можуть повірити у вигадку, але не повірити правдивим маловідомим фактам. Чи матиме це вплив на політичні технології та результат виборів? Ми стежитимемо за цим…

В межах нашого інформаційного марафону “Вибори П” ми запустили кілька рубрик: “Народ говорить” (думки пересічних громадян на актуальні теми з суспільно-політичного життя країни)”, “Білі комірці” (бачення чиновників, політиків, громадських активістів), “І сміх, і гріх” (перевірка знань виборців щодо реальних та фейкових сторінок з біографії кандидатів) та “Думки експертів” (фахівців у різних галузях).

А ще – щотижневу рубрику “Середовище виборів”, де процеси та явища аналізує директор Інституту світової політики Євген Магда. І як влучно у дописі для нашого видання висловився експерт, “у президентських перегонах є помітний відгомін козацьких традицій, коли вправного старшину могли зробити гетьманом зі значними повноваженнями, але у разі необхідності  – здійснити процедуру “імпічменту”. Тому не допустити перетворення підведення підсумків президентської кампанії на суцільну “чорну раду” – можливо, головне завдання українського суспільства.

На черзі – запуск програм-інтерв’ю у прямому ефірі з інтерактивного майданчика, що знаходиться на базі Syla.news. Ми запросимо до нашого інформаційного простору представників кожної політичної сили, а ще – їхніх соратників чи інакодумців, аби продовжити наш марафон задля поставленої мети – вибору “П”.

Інформаційний марафон триває…

 

 

520 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up