Польська прокуратура припускає причетність голови Укравтодору до злочинних дій

Славомір Новак є під наглядом прокуратури.

Про це повідомляє Польське радіо.

Голова слідчої комісії польського парламенту з питань податку ПДВ депутат Марцін Горала повідомив, що до прокуратури буде подано повідомлення про можливість вчинення злочину в сфері службової діяльності колишнім шефом адміністрації прем’єра, а нині керівником Державного агентства автомобільних доріг України – Славоміром Новаком.

Рішення повідомити прокуратуру про можливі злочини держслужбовця – Новака комісія прийняла після слухань колишньої міністрки фінансів у кабміні прем’єра Дональда Туска (2007-2014 роки), професор Ельжбєти Хойни-Дух. Професор Хойна-Дух повідомила, що після її інтерв’ю на телебаченні, де вона сказала про небезпеку витікання грошей із держбюджету внаслідок небезпечних записів у проектах закону про ПДВ, тодішній прем’єр Дональд Туск наказав відсторонити її від цієї роботи. Професор Хойна-Дух повідомила комісію, що рішення стосовно записів у проектах закону нав’язував відомству фінансів та парламенту Славомір Новак – директор політичного кабінету тодішнього прем’єр-міністра Дональда Туска.

Читати також:  Платні дороги від "Укравтодор": причини та перешкоди будівництва

Скандал зловживання поверненням ПДВ з державного бюджету спричинив найбільші збитки польським платникам податків після політичного зламу 1989 року. Економісти підрахували, що протягом років правління кабінету міністрів Дональда Туска Польща, внаслідок податкових махінацій, зазнала від 250 до навіть 280 мільярдів злотих збитків. Саме тому польський парламент прийняв рішення створити слідчу комісію, що займатиметься правопорушеннями навколо ПДВ.

Депутат Марцін Горала так обґрунтував причину подання до прокуратури на теперішнього шефа Укравтодору Славоміра Новака:

“Славомір Новак як шеф політичного кабінету, як людина без повноважень, організував зустрічі у Канцелярії Прем’єра Ради Міністрів з депутатом Янушем Палікотом та якимось таємним радником Януша Палікота, який був зв’язковим кабміну та лобістів. Славомір Новак міг вчинити порушення своїх повноважень і міг не дотриматися службового обов’язку.”

Зазначимо, Славомір Новак очолює Укравтодор з жовтня 2016 року.

Читати також:  На Львівщині та Закарпатті заборонили рух великогабаритного транспорту

Додамо, що на початку листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування кримінального провадження стосовно міністра інфраструктури Володимира Омеляна за підозрою в незаконному збагаченні і декларуванні недостовірної інформації.

----------------------

Коментувати

220 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up