Міграційна служба розглядає можливість легалізації фото у паспортах зроблених у головних уборах

Державна міграційна служба і Міністерство внутрішніх справ налаштовані на владнання проблеми, що гостро стоїть для деяких представників релігійних течій та конфесій.

Про це повідомила прес-служба Державної міграційної служби України.

22 листопада, у Міністерстві внутрішніх справ відбулася координаційна нарада, під час якої обговорили питання фотографування на документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, для деяких категорій осіб.

Нарада відбулась за участі заступників міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук, Сергія Гончарова, а також Голови Державної міграційної служби Максима Соколюка, представників органів влади, мусульманської спільноти та інших релігійних течій та конфесій.

“Тривалий час до МВС надходили численні звернення з проблемних питань, з якими стикаються представники різних віросповідань. Питання стосувались фотографування для оформлення документів, що посвідчують їх особу, зокрема паспортів громадянина України та паспортів для виїзду за кордон, посвідок на постійне або тимчасове проживання та посвідчень біженців або осіб які потребують додаткового захисту тощо. Запит суспільства послугував скликанню наради, яка була націлена на пошук шляхів вирішення цього гострого питання з максимальним урахуванням його специфіки”, – пояснюють у міністерстві.

Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк додав, що МВС разом із ДМС налаштовані на владнання проблеми, яка гостро стоїть для деяких представників релігійних течій та конфесій, і дійсно знайдений вірний шлях для її вирішення. Зі зміною Державного (національного) стандарту буде досягнуто принципу дотримання встановлених ІСАО обов’язкових та факультативних елементів ідентифікації особи з урахуванням особливих випадків фотографування.

“У нас є Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. Ним встановлено, що документи, що посвідчують особу виготовляються відповідно до вимог державних та міжнародних стандартів з урахуванням рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) і повинні мати ступінь захисту, що унеможливлює їхнє підроблення. Ми маємо зробити все, аби надати можливість особам, які належать до різних релігійних течій та конфесій, фотографуватися на документи без вразливості їх релігійних переконань. Вирішення цього питання, у масштабах України, лежить виключно в площині зміни стандартів”, — запевнила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Вона також наголосила, що чинним на сьогодні державним стандартом установлено, що фотографування для паспортів здійснюється виключно без головних уборів.

Читати також:  Україна піднялася на 16 позицій в рейтингу паспортів зі свободи пересування

Представники мусульманської спільноти та інших релігійних течій та конфесій висловили свою підтримку запропонованим шляхам вирішення цієї проблеми та вдячність за відкритість МВС та ДМС до подальшого діалогу.

Як повідомляє Всеукраїнський ісламський портал, на зустріч були запрошені представники релігійних організацій, зокрема ДУМУ «Умма», ДУМ Криму, ДУМУ, Римо-католицької, Української греко-католицької церков, Української церкви християн віри євангельської, Українського біблійного товариства, Української єпархії Вірменської апостольської церкви, Об’єднання юдейських релігійних організацій України.

Читати також:  У Львові можна буде замінити паспорти на ID-картки

Загалом вирішення проблеми чекають за 4 місяці. Представники МВС поділилися, що, з огляду на велику кількість уже виданих документів з фотокартками громадян у головних уборах, вирішено не анулювати ці документи й не змушувати громадян оформлювати їх повторно.

Міністерство внутрішніх справ спільно з Державною міграційною службою звернулося до ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» з проханням переглянути стандарти фотографування на документи.

Генеральний директор ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» підтвердила, що Науково-дослідним, проектно-конструкторським та технологічним інститутом мікрографії, на який покладено здійснення функцій секретаріату технічного комітету стандартизації, підтримано необхідність перегляду Державного стандарту України 1303–94, з огляду на його невідповідність розвитку сучасних технологій, та зазначила, що перегляд цього стандарту включено до плану роботи інституту щодо його перегляду.

Додамо, що в Україні з січня 2016 року впроваджується використання ID-картки замість паспорта-книжечки зразка 1994 року. Починаючи з 1 листопада цього року уряд дозволив усім охочим українцям замінювати свої внутрішні паспорти на ID-картки без поважної причини.

420 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up