Курс долара підскочив на міжбанку та готівковому “чорному ринку”

Курс долара вдень у понеділок, 26 листопада, відреагував зростанням на загострення ситуації в Азовському морі. Зокрема, зріс як курс продажу, так і покупки, як на безготівковому міжбанківському ринку, так і на “чорному ринку” готівкової валюти.

Про це в коментарі НВ Бізнес сказав Юрій Нетесаний, партнер консалтингової компанії Atlant Finance.

“Дійсно, є певна нервозність на ринку, оскільки зараз ніхто не розуміє, якою буде ситуація в майбутньому. Учасники міжбанківського валютного ринку реагують на можливе введення воєнного стану. Через це ризики зростають, і компанії, у яких є гривня, вони із задоволенням її міняють на долари, купуючи валюти більше, ніж зазвичай”, – сказав експерт.

За прогнозом Atlant Finance, курс утримається в прогнозованому коридорі 27,7-28,2 грн/$, можливо, може бути скоректований в районі 28-28,5 грн/$ з урахуванням нервозності ринку.

“Швидше за все, якщо ця нервозність буде знята, то курс повернеться в прогнозований коридор і залишиться таким до кінця тижня”, – прогнозує Нетесанний.

Він зазначає, що на міжбанку спред вигоди між купівлею і продажем значно виріс, і вже досягає 1 грн: ті, у кого є валюта, намагаються продати її дорожче. “На ринку зараз певний хаос, всі чекають засідання Верховної Ради”, – відзначає експерт.

Що стосується обсягів торгів, то вони зросли також. Однак більший вплив на це, за словами Нетесанного, мало те, що минулого четверга в США був вихідний, і сьогодні на міжбанк потрапить валюта експортерів, які отримали виручку в четвер і в п’ятницю і тепер повинні її обов’язково продати.

У разі, якщо Верховна Рада все ж схвалить введення воєнного стану, експерт не очікує різких стрибків курсу.

“Швидше за все, ринок ці обмеження сприйме позитивно, і значних курсових коливань очікувати не варто. Більш того, я думаю, що в районі 28,5 грн/$ міжбанк почне продавати валюту, тим самим стабілізуючи ситуацію на валютному ринку”, – прогнозує експерт Atlant Finance.

Що стосується ситуації на чорному готівковому ринку, то там курс трохи вище, ніж на міжбанку і в офіційних обмінних пунктах, каже Нетесаний.

Так, за даними спеціалізованого сайту Мінфін, на чорному готівковому ринку долари готові купити за курсом від 28,30 грн/$до 28,50 грн/$. У той же час курс продажу помітно вище, і починається від 28,5 грн/$і доходить навіть до 29 грн/$.

Нагадаємо, 26 листопада Національний банк України попросив банки наповнити банкомати готівкою, щоб задовольнити можливе збільшення попиту населення на готівку в зв’язку очікуваним введенням воєнного стану.

237 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up