Кордон із Росією вже зміцнено на 47%

На сьогодні майже 47% робіт з інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону вже виконано

Про це у суботу, 24 листопада 2018 року, під час перевірки харківської ділянки кордону заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає урядова прес-служба.

“Ми сьогодні на одному з опорних пунктів, які обладнані вздовж кордону. Таких опорних пунктів – 40. Рівень та якість інженерних споруд досить високий. І функціонал вздовж кордону не тільки загорожа з проволокою, тут найголовніше – інтелектуальна компонента та реагування. Загальна ділянка спільного з Росією кордону складає 2,3 тис. км, обладнано майже 47%”, – зазначив міністр.

Очільник МВС додав, що в бюджеті закладено поетапний розвиток цього проекту:

“Ми, завершуючи облаштування кордону в Харківській області, переходимо на наступну ділянку. Окремо хочу сказати, якщо хоча б половина грошей, які було витрачено на дискредитацію цього проекту, була витрачена на сам проект, ми б вже були на середині Луганської області”.

За словами голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала, інженерне облаштування кордону на сьогодні одне з головне завдань ДПСУ:

“Це спрощує охорону державного кордону, зменшує кількість прикордонних нарядів безпосередньо на кордоні і це дуже ефективно. Харківська ділянка практично завершена, тут протиправна діяльність зведена майже до нуля. Але ми маємо прискорити темпи, щоб досягти таких результатів і на інших ділянках кордону з Росією”.

Він додав, що ефективність прикордонної служби за останні два роки на харківській ділянці збільшилася в рази.

“Наприклад, затримано 11 груп нелегальних мігрантів з організаторами, в 2,5 раза зменшилася кількість злочинів”, – пояснив Цигикал.

За його словами, була збільшена щільність охорони кордону:

“Ми створили відділення прикордонної служби. Ці відділення нараховують біля 30 осіб і практично перекривають кордон – 2 прикордонники на 1 кілометр. Раніше без інженерних споруд це було б неможливо”.

Довідка

У 2015 році було затверджено план інженерно-технічного облаштування державного кордону, згідно з яким створювалась система охорони державного кордону. До системи включаються інженерні споруди вздовж державного кордону, облаштування опорних пунктів, розгортання нових підрозділів, придбання нової техніки, розгортання комплексів відеоконтролю та сигналізації.

Роботи почались на всій території Харківської області, де зараз практично завершені, а також ведуться на території Луганської та Сумської областей. 

Орієнтовна загальна вартість інженерно-технічного облаштування 1 км кордону Системи інженерних споруд – близько 2 млн 500 тис. грн/км, яка включає протитранспортні рови, сітчасту огорожу по металевих стовпах, загородження із спіралі типу “Єгоза”, контрольно-слідову смугу, рокадну дорогу. Додатково на окремих напрямках окремі об’єкти (споруди, комплекси) і фортифікаційне обладнання, комплекси відеоконтролю та сигналізації – близько 10 млн грн; обладнання пересувних бойових модулів – близько 15 млн грн; опорний пункт на 60 та 120 осіб – орієнтовно від 11 до 12 млн грн.

251 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up