Сьогодні Україна вшановує пам’ять про жертв Голодомору

О 16:00 буде оголошена загальнодержавна хвилина мовчання, після якої українці по всьому світі запалюватимуть свічки пам’яті вдома на вікнах чи біля меморіалів голодомору.

Так, по всій Україні у церквах та храмах відбудуться панахиди. Після 15:00 за Києвом перші особи держави долучаться до заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів на вході до столичного Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”, що на вулиці Лаврській, 3.
У Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку о 15:30 год розпочнеться екуменічна панахида за жертвами трьох Голодоморів. О 16:00 год – загальнонаціональна хвилина мовчання, після у центральні частині міста Львова лунатиме церковний передзвін у пам’ять про мільйони невинно убієнних українців.
О 17:00 відбудеться покладання квітів та лампадок громадськими організаціями Львівщини до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій (пр. Чорновола), до пам’ятної таблиці «Жертвам комуністичного терору, які загинули від голоду у 1946-1947 рр.» (станція Підзамче) та до пам’ятної таблиці Миколі Лемику на будинку, де він вбив Майлова (вул. Котляревського).
День пам’яті мільйонів вбитих українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом під час Голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
______________________________________________________________________________________________________________
Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила 4 з половиною мільйони українців.
Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-их років минулого століття.
Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

Визнання Голодомору 1932 -1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 року винними в організації Голодомору визнано Йосипа Сталіна, В’ячеслава Молотова, Лазара Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубаря, Менделя Хатаєвича.

Як відомо, до Дня пам’яті жертв голоду Інститут національної пам’яті підготував декілька відеороликів, що мають нагадати кожному українцеві про страшну трагедію. Також історики закликають сьогодні, 24 листопада, запалити свічку та вшанувати заморених голодом хвилиною мовчання.
283 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up