Московський патріархат всупереч Мін’юсту не збирається покидати Почаївську лавру

Рішення комісії Міністерства юстиції України щодо скасування реєстрації комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської лаври (Тернопільська обл.) за монастирем Московського патріархату не позбавляє лавру права користуватися ними, вважають у церкві Московського патріархату

Про це 24 листопада 2018 року заявив керівник юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов на своїй сторінці у Facebook.

“Почаївська лавра й надалі знаходиться у законному та правомірному користуванні братії чоловічого монастиря Української православної церкви”, – написав він.

ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА ЗАКОННО ІСНУЄ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇПочаївська лавра й надалі знаходиться у законному та правомірному…

Опубліковано Александром Баховим П'ятниця, 23 листопад 2018 р.

За його словами, на сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами (храми, дзвіниця, келії та ін.) Почаївської лаври чоловічим монастирем УПЦ МП є “діючим і не скасованим”.

“Звертаю увагу: рішення Мінюсту про скасування державної реєстрації (вилучення із реєстру запису) про право користування на споруди Свято-Успенської Почаївської лаври не відміняє і не скасовує договір про користування від 2003 року. Водночас право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обовязковій державній реєстрації”, – пояснив керівник юрвідділу.

Таким чином, зазначив він, скасування державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ МП права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври.

Бахов також додав, що це рішення Мін’юсту може бути скасоване в судовому порядку.

Також Братія Свято-Успенської Почаївської Лаври уже направила звернення у зв’язку з рішенням комісії Міністерства юстиції України анулювати реєстрацію договору на право користування спорудами обителі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Змушені констатувати, що, в даний час чинна українська влада взяла курс на вилучення майна у Свято-Успенської Почаївської Лаври та передачу її новостворюваній церковній організації, а як наслідок – знищення чернецтва на території західної України», – резюмується у зверненні.

Також повідомляється, що цілеспрямована робота по дискредитації насельників Лаври ведеться вже давно за допомогою підконтрольних засобів масової інформації. «Риторика влади за 100 років не змінилася: насельники Лаври залишаються для них «пособниками контрреволюції»», і при цьому діюча влада використовує «комуністичні методи боротьби з Православною Церквою».

Нагадаємо, напередодні комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника повідомила про скасування незаконної перереєстрації комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Як відомо, на початку листопада у ЗМІ з’явилася інформація, що Почаївську Свято-Успенську лавру незаконно передано в користування УПЦ МП. Зокрема, депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця оприлюднив документи державного реєстратора, який 2018 року виконав рішення прем’єр-міністра Януковича від 2003 року і передав у користування заповідника до 2052 року шість об’єктів Почаївської лаври – собори, дзвіницю, келії, архієрейський будинок – загалом 7 тис. м2.
Депутат також продемонстрував витяг із Держреєстру, згідно з яким споруди Лаври записані на УПЦ (МП) до 1 січня 2052 року з правом пролонгації. Згодом Прокуратура Тернопільської області повідомила про вимогу скасувати рішення про передачу Почаївської лаври УПЦ Московського патріархату.
Поліція Тернопільської області порушила кримінальне провадження за фактом передачі споруд храмового комплексу.

 

 

322 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up