Урожайна осінь: цього року в Україні зафіксували рекорд виробництва зернових

У 2018 році врожай зернових культур став рекордним за історію незалежності України. Однак експерти розповідають, що зернові – не єдине чим потішила осінь.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Відтак, зернових та зернобобових культур зібрано 66,4 млн тонн з території 14,3 млн га. Відомо, що з одного гектара збирали у середньому 4 тонни 650 кг (у 2017 році – 4 тонни 180 кг).

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, історичний рекорд виробництва зернових у 2018 році забезпечується завдяки високому врожаю кукурудзи, який також очікується на рівні історичного максимуму – близько 34,8 млн тонн.

“Цьогоріч, нікого не здивуєш врожайністю кукурудзи за 10 т/га. Загалом, на даний момент по зернових і зернобобових культурах обмолочено близько 96% площ, валовий збір складає 66,4 млн тонн зерна, що є найкращими результатами за часи незалежності України”, – стверджує аспірант кафедри біології Уманського національного університету садівництва Святослав Павлишин.

Він додав, що такі показники зумовлені використанням модернізованого знаряддя та технологій.

“Пояснити такі результати можливо інтенсифікацією технологій вирощування культур, що включає в себе використання сучасних технічних засобів і технологій, використання високопродуктивних сортів і гібридів культур, використання високих технологій у моніторингу стану посівів, що дозволяє раціонально використовувати засоби захисту рослин від шкідливих організмів і контролювати забезпеченість рослин макро- і мікроелементами”, – додав науковець.

Однак цей рік виявився урожайним не лише для зернових культур.

Так, станом на 19 листопада, соняшника намолочено 13,8 млн тонн. Відомо, що з одного гектара вдалось зібрати понад дві тонни.

Сої зібрано 4,3 млн тонн з території 1,7 млн га. Тобто 2 тонни 570 кг з одного гектара, що майже у півтора рази більше, аніж у 2017 році, коли цей показник становив 1 тонну 920 кг.

До того ж, експерти відзначають, що особливо високі показники продемонстрували пізні ярі культури.  Що свідчить про те, що на даний час, погодні умови більше не створюють перепон виробнику. За допомогою нових технологій нині вдалось вивести широкий вибір сортів і гібридів культур, адаптованих до екстремальних умов вирощування (наприклад ґрунтової та повітряної посухи), які навіть в таких умов дозволяють отримувати стабільні і високі врожаї.

“На мою думку, закупівельна ціна пшениці буде рости, особливо на продовольчу пшеницю, адже ринок перенаповнений фуражною пшеницею і відчувається гострий дефіцит продовольчого зерна серед експортерів і внутрішніх переробників. Загалом, врожай озимих зернових, не надто демонстрував рекорди в цьому сезоні й показники є середніми в розрізі останніх п’яти років”, – пояснює Святослав Павлишин.

Він зазначив, що аналогічно врожаю кукурудзи, нікого не здивуєш цьогорічною кількістю яблук. Проте, ситуація на ринку загострилася різким падінням цін на продукцію, відповідно і падінням рівня рентабельності виробництва загалом. Виробники часто залишали врожай в садах, адже затрати на вирощування, збір та післязбиральну обробку далеко не покривалися цінами, які диктують переробники. Аналогічно також “лихоманило” цьогоріч насадження малини. Виробники протестують проти низьких закупівельних цін на продукцію, подекуди вони навіть викорчовують сади, адже таке виробництво стає збитковим.
Нагадаємо, Укрзалізниця звинувачує у неефективній роботі морські порти та термінальні комплекси, що “стримують вивезення цьогорічного врожаю зернових“.
Наталія Козак, Syla.news
356 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up