У Львові почали готувати фахівців з надання паліативної допомоги

Тепер у приміщенні поліклінічного відділення 4-ої міської клінічної лікарні, що на вул. Стецька, 3, діятиме новий тренінговий центр для підготовки фахівців з надання паліативної допомоги дорослому населенню. Тут навчатимуть фахівців як з міста й області, так і зі всієї України.

З ремонтом приміщень для цього центру допомогли благодійники з Польщі, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Загальна вартість проекту становить 2 млн 200 тис. гривень. Зокрема, українська сторона дофінансувала проект на суму 200 тис. гривень. Так, у приміщенні, де відкрито тренінговий центр, змінено систему опалення, встановлено енергоощадні вікна, закуплено меблі, офісне обладнання та оснащення, необхідне для проведення практичної частини тренінгу.

“Проект покликаний готувати для паліативної допомоги медичних сестер, викладачів медичних коледжів та училищ. Одразу після відкриття центру, впродовж п’яти днів — з 19 до 23 листопада, уже відбувся тренінг для медичних сестер із західних областей України, задіяних у наданні паліативної допомоги», — розповів головний лікар КНП «4-ої міської клінічної лікарні Львова” Ярослав Чуловський.

Директор Самбірської районної лікарні “Хоспіс” Тарас Струк розповідає: медичного персоналу, який спеціалізується на паліативній допомозі, сьогодні не вистачає по всій Україні.

“Є проблема з лікарями-психологами, особливо, геронтопсихологами, бо їх практично немає в Україні. Тобто це психологи, які можуть спілкуватись з онкохворими та іншими важкохворими. Також є проблема з медсестрами та молодшими медичними сестрами. Річ у тім, що робота з такими хворими передбачає особливого догляду, адже зрозуміло, що лежачих пацієнтів потрібно перевдягами, мити. Це потребує особливого психологічного підходу, милосердя від кожного працівника установ, що спеціалізуються на хоспісній, паліатичніій допомозі”, – каже Тарас Струк.

Зазначимо, у Львівській області є 14 закладів, які надають паліативну допомогу, 7 із них – у Львові. Загальна кількість ліжко-місць для пацієнтів таких закладів на Львівщині – 263.

Як відомо, паліативна допомога – це методика медичної допомоги, що дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та членів їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань хворої людини.

Паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на злоякісні новоутворення у ІІІ-ІУ стадії захворювання, ВІЛ-інфекцію/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання та післятравматичні стани, що не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, і супроводжуються вираженими больовими симптомами, тяжкими розладами життєдіяльності, потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, сумнівному прогнозі одужання чи покращення стану або повноцінного відновлення функцій життєдіяльності.

Нагадаємо, раніше в мережі з’явилось промовідео одного з центрів надання паліативної допомоги на Львівщині – самбірської районної лікарні “Хоспіс”, що у селі Сіде.

471 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up