Польська громадська організація засудила провокації на Цвинтарі орлят у Львові

Польське товариство охорони військових могил наголосило, що цей цвинтар – це місце молитви і єднання народів Польщі та України.

Про це повідомляє Польське радіо.

Польське товариство охорони військових могил у Львові вчора, 22 листопада, висловило стурбованість у зв’язку з найновішими інцидентами на терені Меморіалу львівських орлят, що є частиною Личаківського кладовища.

“Ми є для того, аби доглядати за цим місцем і ми з обуренням стверджуємо, що іноді воно стає місцем політичних демонстрацій, що неприпустимо. Це обурює нас, оскільки ми розвиваємо взаємини з українським суспільством, багато у чому нам вдається домовитися, а така витівка молодих людей, які не зовсім розуміють те, що роблять, дуже шкодить цьому. Польське товариство охорони військових могил зі стурбованістю дивиться на невідповідну інколи поведінку осіб, котрі відвідують Цвинтар львівських орлят, що ганьбить повагу та значення цього місця для польської та української національної пам’яті. Така поведінка – це будь-які спроби використання меморіалу для конкретних, політичних або ідеологічних цілей. Як представники польської громади у Львові, яка протягом 25 років доглядає за місцями пам’яті на терені Личаківського кладовища, ми винні українській стороні повагу за співпрацю та розуміння нашої діяльності. Ми вдячні також за усю допомогу і пам’ять польським установам, громадським організаціям і туристам, які приїжджають до Львова. Ми хочемо, аби після 100 років від смерті похованих тут, Цвинтар львівських орлят надалі був місцем роздумів над минулим та значенням, яке має мир, співпраця і порозуміння між сусідніми народами”, – сказав голова Товариства Януш Баліцький.

Товариство нагадало про самовільні спроби відкриття закритих плитами кам’яних фігур левів, які, як підкреслено, чекають на ремонт, а також про запалювання фаєрів футбольними фанатами з Польщі. Воно також  закликало відвідувачів Цвинтаря орлят поважати це місце, а також українські закони. Водночас в організації заявили про співпрацю з українськими правоохоронними службами під час збереження порядку та спокою на цвинтарі.

Читати також:  Відвідання могил 1 листопада: у Львові попереджають про обмеження в'їзду авто на кладовища

Нагадаємо, вчора у Львові затримали трьох студентів з Польщі, які намагалися запалити фаєри на Цвинтарі орлят.

345 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up