Похмурий автор та його веселий персонаж: цікаві факти про творця “Незнайки”

110 років тому в Києві народився знаменитий дитячий письменник Микола Носов – автор та творець культової трилогії “Незнайко”.

Сьогодні, 23 листопада, виповнюється 110 років від дня народження відомого дитячого письменника Миколи Носова.

Його різнобічні таланти почали проявлятись ще з дитинства. Так, навчаючись у гімназії він захопився творчістю, шахами, електротехнікою, театром, радіоаматорством, музикою, підробляв землекопом, торговцем, косарем і т.д.

Молодий Носов хотів стати хіміком і планував вступати до Київського політехнічного інституту, однак перед самим вступом з невідомих причин передумав та пішов до Київського художнього інституту. Там він захопився фотографією і кінематографом, а через два роки перевівся в московський інститут.

Перші свої літературні розповіді він почав публікувати в 1938 році у популярних журналах: «Чудові брюки», «Витівники», «Мишкова каша», «Фантазери», «Жива капелюх», «Городники», «Огірки». Розповіді друкуються головним чином в журналі «Мурзилка» і саме вони склали першу збірку Носова «Тук-тук-тук», що вийшла в 1945-му році.

Як стверджує сам Носов, те, що він потрапив у літературу – випадковість. У нього народилася дитина, і йому довелося вигадувати нові розповіді, казки та кумедні випадки. Носов придумав нового літературного героя – пустотливого непосиду, любителя пригод, розсудливого та наївного, який прагне постійної діяльності, часто потрапляє в комічні ситуації та вирішує дитячі загадки.

Найбільш відомим твором письменника стала трилогія про пригоди Незнайка, що стала справжньою дитячою антиутопією.

 

 

Перші оповідання з них – про Гвинтика та Шпунтика. Потім Незнайко з’являється в знаменитій трилогії, яка включає всім відому повість «Незнайко в Сонячному місті», за тим «Пригоди Незнайка та його друзів» і нарешті – «Незнайко на Місяці».

 

 

 

 

 Цікаві факти з життя письменника

1. В юності казкар мріяв стати музикантом, але погравши трохи на скрипці, вирішив, що це занадто важко.

2. У шкільні роки він фанатів від хімії, влаштував лабораторію на горищі та проводив експерименти.

3. Крім книжок, Носов написав сценарії до кількох фільмів, включаючи знаменитих «Фантазерів», а також до мультфільмів, серед яких – «Бобик в гостях у Барбоса» (1977).

4. Він мав дуже тепле серце. Про це свідчить його дружба з безпритульними хлопчиками, яким він із радістю дарував свої книги.

 

 

5. Не зважаючи на веселі твори, сучасники автора згадують його як похмуру та потайну людину.

6. У 1972 році Носов написав автобіографічний твір «Повість про мого друга Ігоря», яке вийшло друком у вигляді щоденникових записів з життя дідуся і онука.

7. Носов був двічі одружений. Його перша дружина Олена померла, коли їх синові Петру було 11 років. Петро Носов (1931 – 2002) став фотожурналістом, близько 30 років він пропрацював в фотохроніці ТАСС.

8. На честь уродин знаменитого автора Google присвятив цій події дудл, на якому письменник зображений поруч зі своїм знаменитим персонажем Незнайкою. В описі зазначається цікавий факт про те, що “Незнайка” був виданий відразу на двох мовах: українською та російською.

Нагадаємо,

Наталія Козак, Syla.news

655 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up