Мешканці Львівщини отримуватимуть оновлені платіжки за газ

Відтепер у них зазначатимуть коефіцієнт коригування показів лічильника газу.

Про це сьогодні на прес-конференції розповіли представники ТОВ «Львівгаз збут».

Директорка товариства Наталія Лавриненко повідомила, що в листопаді мешканцям Львівщини надходять рахунки за газ,використаний у жовтні з об’ємом приведеним до стандартних умов.

Наталія Лавриненко пояснила:

“Температура повітря впливає на обсяг газу, що проходить через лічильник. Це пов’язано з властивостями газу: в холодні пори року він стискається, у теплі – розширюється. Задля коректних розрахунків його приводять до стандартних умов. Звичайні лічильники у помешканнях споживачів не коригують тиск і обсяг газу, тому вимірюють газ у робочих умовах. Стандартні умови, за яких обліковується газ, це температура повітря 20°С і абсолютний тиск 760 мм ртутного стовпчика.

Для приведення об’єму газу до стандартних умов застосовують помісячні коефіцієнти коригування побутових лічильників. Ці коефіцієнти є зафіксовані у наказі Міністерства палива і енергетики України.”

Є три основні фактори впливу на коефіцієнт: регіон споживача, місяць, місце розташування лічильника у помешканні. Також є другорядні: розміщення лічильника у опалюваному приміщенні, його здатність коригувати покази у відповідності до стандартних умов. Відтак є 6 груп коефіцієнтів.

Фактичні показання лічильника множать на відповідний коефіцієнт, на Львівщині він коливається від 0,97 до 1,07. У квитанціях цього місяця споживачі отримають інформацію з поясненнями і застосуваннями цих коефіцієнтів. Сам споживач зможе побачити ці розрахунки.

Читати також:  Підвищення ціни газу. Стало відомо на стільки зросте вартість блакитного палива для українців

Формула розрахунку: об’єми газу на лічильнику і об’єм газу приведений до стандартних умов, і коефіцієнт буде зазначеним.

Кожен споживач може перевірити чи коефіцієнт підрахований правильно знайшовши інформацію на сайті 104.ua, де є формула підрахунку коефіцієнта приведення газу до стандартних умов.

Начальниця відділу розрахунків ТОВ «Львівгаз збут» Ольга Чабан зауважила:

Інформація про відстань від лічильника до газової плитки (котла чи іншої техніки, у якій використовується газ) є зафіксована оператором газорозподільчих мереж (ПАТ «Львівгаз») і прив’язана до особового рахунку клієнта. Відстань підрахована під час встановлення лічильника, дані перенесено з документації на лічильник у особовий рахунок споживача.

Представниці «Львівгаз збуту» також розповіли, що причина теперішніх змін у платіжних документах – це постанова Кабінету міністрів №867, оприлюднена у жовтні. Одною з її умов є гарантоване постачання газу населенню і недопущення росту заборгованості «Львівгаззбут» перед НАК «Нафтогаз». З 1 грудня 2015 по 30 вересня 2018 Нафогаз продавав “Львівгаз збуту” паливо у стандартних умовах. Наталія Лавриненко додала:

“Починаючи з 1 листопада неплатежі ТОВ «Львівгаз збут» не можуть перевищувати загальну суму заборгованості перед Нафотогазом, зафіксовану станом на 1 жовтня 2018 року. 28 мільйонів м³ боргу за за 2015-2018 рік виникли з причин, що не залежали від нашого товариства. Тому ми звернулись до Кабміну й інших органів влади для комплексного вирішення такої проблеми. Без зваженого рішення нашій компанії доведеться виставити заборгованість що виникла за цей період в оплату споживачам.”

Вона також розповіла про споживання газу різними категоріями споживачів, відтак з використанням різних лічильників:

“Всі клієнти-суб’єкти господарювання України вже мали обсяги газу в стандартних умовах. І лише домогосподарства мали обсяги газу приведені до робочих умов. Чому так було? Лічильники що є у помешканнях не коригують температуру і тиск, а передають дані в робочих умовах. У клієнтів-суб’єктів господарювання лічильники здатні коригувати обсяг використаного газу до стандартних умов. Втім, на Львівщині є домогосподарства де є такі лічильники, що коригують (таких є 43% від загальної кількості абонентів газу).”

Нагадаємо, наприкінці жовтня ПАТ “Львівгаз” попереджало про ризик відключень опалення через дії національного монополіста

Читати також:  МВФ наполягає на підвищенні ціни на газ в Україні

 

646 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up