Мешканці Львівщини отримуватимуть оновлені платіжки за газ

Відтепер у них зазначатимуть коефіцієнт коригування показів лічильника газу.

Про це сьогодні на прес-конференції розповіли представники ТОВ «Львівгаз збут».

Директорка товариства Наталія Лавриненко повідомила, що в листопаді мешканцям Львівщини надходять рахунки за газ,використаний у жовтні з об’ємом приведеним до стандартних умов.

Наталія Лавриненко пояснила:

“Температура повітря впливає на обсяг газу, що проходить через лічильник. Це пов’язано з властивостями газу: в холодні пори року він стискається, у теплі – розширюється. Задля коректних розрахунків його приводять до стандартних умов. Звичайні лічильники у помешканнях споживачів не коригують тиск і обсяг газу, тому вимірюють газ у робочих умовах. Стандартні умови, за яких обліковується газ, це температура повітря 20°С і абсолютний тиск 760 мм ртутного стовпчика.

Для приведення об’єму газу до стандартних умов застосовують помісячні коефіцієнти коригування побутових лічильників. Ці коефіцієнти є зафіксовані у наказі Міністерства палива і енергетики України.”

Є три основні фактори впливу на коефіцієнт: регіон споживача, місяць, місце розташування лічильника у помешканні. Також є другорядні: розміщення лічильника у опалюваному приміщенні, його здатність коригувати покази у відповідності до стандартних умов. Відтак є 6 груп коефіцієнтів.

Фактичні показання лічильника множать на відповідний коефіцієнт, на Львівщині він коливається від 0,97 до 1,07. У квитанціях цього місяця споживачі отримають інформацію з поясненнями і застосуваннями цих коефіцієнтів. Сам споживач зможе побачити ці розрахунки.

Формула розрахунку: об’єми газу на лічильнику і об’єм газу приведений до стандартних умов, і коефіцієнт буде зазначеним.

Кожен споживач може перевірити чи коефіцієнт підрахований правильно знайшовши інформацію на сайті 104.ua, де є формула підрахунку коефіцієнта приведення газу до стандартних умов.

Начальниця відділу розрахунків ТОВ «Львівгаз збут» Ольга Чабан зауважила:

Інформація про відстань від лічильника до газової плитки (котла чи іншої техніки, у якій використовується газ) є зафіксована оператором газорозподільчих мереж (ПАТ «Львівгаз») і прив’язана до особового рахунку клієнта. Відстань підрахована під час встановлення лічильника, дані перенесено з документації на лічильник у особовий рахунок споживача.

Представниці «Львівгаз збуту» також розповіли, що причина теперішніх змін у платіжних документах – це постанова Кабінету міністрів №867, оприлюднена у жовтні. Одною з її умов є гарантоване постачання газу населенню і недопущення росту заборгованості «Львівгаззбут» перед НАК «Нафтогаз». З 1 грудня 2015 по 30 вересня 2018 Нафогаз продавав “Львівгаз збуту” паливо у стандартних умовах. Наталія Лавриненко додала:

“Починаючи з 1 листопада неплатежі ТОВ «Львівгаз збут» не можуть перевищувати загальну суму заборгованості перед Нафотогазом, зафіксовану станом на 1 жовтня 2018 року. 28 мільйонів м³ боргу за за 2015-2018 рік виникли з причин, що не залежали від нашого товариства. Тому ми звернулись до Кабміну й інших органів влади для комплексного вирішення такої проблеми. Без зваженого рішення нашій компанії доведеться виставити заборгованість що виникла за цей період в оплату споживачам.”

Вона також розповіла про споживання газу різними категоріями споживачів, відтак з використанням різних лічильників:

“Всі клієнти-суб’єкти господарювання України вже мали обсяги газу в стандартних умовах. І лише домогосподарства мали обсяги газу приведені до робочих умов. Чому так було? Лічильники що є у помешканнях не коригують температуру і тиск, а передають дані в робочих умовах. У клієнтів-суб’єктів господарювання лічильники здатні коригувати обсяг використаного газу до стандартних умов. Втім, на Львівщині є домогосподарства де є такі лічильники, що коригують (таких є 43% від загальної кількості абонентів газу).”

Нагадаємо, наприкінці жовтня ПАТ “Львівгаз” попереджало про ризик відключень опалення через дії національного монополіста

 

348 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up