Порошенко у парламенті. Рада розглянула законопроект про курс на вступ до НАТО і ЄС

Депутати підтримали у першому читанні законопроект, який закріплює стратегічний курс України на членство в НАТО і ЄС у Конституції. “За” проголосувало 311 нардепів. 

Повідомляє кореспондент Syla.news.

“Сьогоднішнім голосуванням ми затвердимо зміни до Конституції. У лютому ми приймемо їх остаточно, фіксуючи в Конституції вхід до НАТО та ЄС”, – заявив Порошенко. 

Він додав, що під час нещодавніх переговорів із президентом США Дональдом Трампом було підтверджено, що Україна таки увійде до Північноатлантичного альянсу. Влітку така перспектива була підтверджена на саміті у Брюселлі.

“Серед 19 держав та урядів більшість твердо виступала за перспективу членства України та Грузії у НАТО. Двері Альянсу для України – відчинені”, – заявив президент. 

Також він додав, що Москві не вдасться перешкодити твердим намірам української влади.

“Ми розстаємося з Росією остаточно та безповоротно. Росія не матиме вето на наш вступ ані до НАТО, ані до ЄС. Це суверенне право України”, – стверджує він. 

На переконання Порошенка, Україна входить до НАТО не з порожними руками. Адже за цей час вдалося багато чого змінити. Особливо зміни торкнулися української армії.

“Те, що на Сході ми боронимо не тільки Україну, але й всю Європу, дає нам підстави претендувати на членство в Альянсі. Переходимо від радянських до натівських стандартів. Ні я, ні ви (парламент, – ред.), ні більшість українців з цього приводу не має жодних сумнівів”, – запевняє президент. 

У результаті промови Порошенка за рішення про зміни у Конституції щодо курсу на вступ до НАТО та ЄС проголосувала парламентська більшість, а саме – 311 депутатів Верховної Ради України.

На прийняте рішення відреагувала й виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Вона написала, що зміни до Закону, за які проголосувала Верховна Рада — це “щеплення від реваншу проросійських сил та втрати незалежності”.

“Вкрай важливо мати впевненість, що за будь-яких обставин Президент та Верховна Рада робитимуть все необхідне для набуття Україною повноправного членства в ЄС та НАТО. Успіх трансформації в Україні, в усіх сферах, залежить від того, чи зможемо ми захистити себе від російського ворога”, – йдеться у повідомленні.

Вона додала, що Україна вже виконує роль щита для всього цивілізованого світу. Вступ до НАТО допоможе отримати надійні гарантії нашої незалежності від союзників.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада розглядає бюджет на 2019 рік. 

Ірина Пилипишина, Syla.news 

 

 

400 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up