Не “злочин”, а “кримінальне правопорушення”, – ВР ухвалила важливий законопроект

Парламент України ухвалив новий законопроект про кримінальні проступки, який дозволить розслідувати нетяжкі злочини за спрощеною процедурою. 

За новий законопроект проголосувало 239 депутатів. Закон набуває чинності 1 січня 2020 року.

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

Ухвалений законопроект змінює термінологію в Кримінальному кодексі. Відтак замість поняття “злочин” буде застосовуватися поняття “кримінальні правопорушення”.

Законопроект визначає принципи і критерії розмежування кримінальних проступків.

Законопроектом змінили класифікацію: кримінальних правопорушень змінено на кримінальні проступки, нетяжкі (новації), тяжкі та особливо тяжкі.

Читати також:  Порошенко підписав закон про збереження українських лісів

Крім того, законопроект вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком, за який обвинувачуваний карається штрафом у розімірі 17-34 тисяч гривень та забороною керувати автомобілем близько трьох років.

При повторному  ж порушенні водій-порушник має сплатити штраф на суму до 51 тисячі гривень, а також йому буде заборонено керувати транспортом на термін від двох до трьох років.

Читати також:  Тварини-тюремники: ув'язненим можуть дозволити завести домашніх улюбленців

За словами заступника глави Нацполіції Вадима Трояна, новий законопроект полегшить завдання слідчим органам та дозволить їм зосередитися на особливо тяжких та тяжких злочинах.

Також законом передбачається, що підготовка до кримінального проступку не тягне за собою кримінальної відповідальності. А особа, засуджена за кримінальний проступок, після відбуття покарання, буде вважатися особою без судимості.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

 

 

290 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up