Електронні браслети: як Мін’юст пропонує «розвантажити» СІЗО

Міністерство юстиції України опрацьовує законодавчі зміни, які дозволять розширити практику застосування електронного моніторингу (носіння «електронного браслета») і розвантажити пенітенціарні установи України.

Про це «Інтерфакс-Україна» повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

За його словами, наразі українські слідчі ізолятори заповнені в середньому на 85%, Лук’янівське СІЗО – на 99%.

«Частково розвантажити слідчі ізолятори можливо за рахунок розширення практики застосування електронного браслета. В закладах пенітенціарної системи тримають людей, засуджених за статтями, за якими в інших країнах тримання під вартою може бути замінено на інший обмежувальний захід, зокрема носіння електронного браслета», – розповів Чернишов.

За словами заступника голови Мін’юсту, впровадження такої практики в Україні заощадить кошти платників податків, розвантажить СІЗО, наблизить українську пенітенціарну систему до моделі, при якій система покарання буде виправляти і ресоціалізовувати.

Чернишов повідомив, що за допомогою міжнародних експертів із Норвегії, Литви та інших країн Мін’юст впритул почав напрацьовувати базу змін до законодавства щодо реалізації системи електронного моніторингу.

За його словами, в інших країнах електронний моніторинг застосовується набагато ширше, ніж в Україні: з його допомогою надалі контролюють людей після умовно-дострокового звільнення (УДЗ), також його застосовують, приміром, до педофілів і ґвалтівників, навіть після повного відбування покарання.

Крім того, як розповів Чернишов, електронний моніторинг може замінити відбування покарання в установі за низкою статей, такий вид контролю застосовується і щодо підозрюваних.

«Безумовно, стосовно підслідних, у випадках яких високий ризик скоєння повторного злочину, тиску на свідків і на слідство, про зміну запобіжного заходу на електронний моніторинг не може бути й мови. Але і в українському КПК є чимало статей, за якими немає сенсу відправляти людину до СІЗО. Така практика дала б змогу знизити видатки бюджету», – зазначив Чернишов.

Заступник міністра звернув увагу на те, що Мін’юст поки що лише розглядає можливість розширення сфери дії електронного моніторингу в Україні та вивчає міжнародний досвід.

Зазначимо, що у той же час в Національній поліції раніше повідомляли, що в Україні з початку року не вистачило електронних браслетів для 411 підозрюваних. Також раніше в МВС заявляли, що близько 80% електронних браслетів несправні.

Syla.news

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up