НАЗК засумнівалось у походженні мільйонів гривень нардепа з БПП Голубова

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у декларації народного депутата Дмитра Голубова.

Про це повідомляє прес-центр НАЗК.

За результатами перевірки електронної декларації Дмитра Голубова виявили ознаки незаконного збагачення народного депутата з фракції Блоку Петра Порошенка “Солідарність”.

Дмитро Голубов у декларації за 2016 рік задекларував власні та дружини грошові активи (в тому числі валюту) на загальну суму в гривневому еквіваленті 14 166 058 гривень, законність походження яких не підтверджено доказами. Депутат пояснив наявність коштів здійсненням різноманітних операцій з криптовалютою «біткоїн», однак жодних документів, які б підтверджували відповідні факти, не надав.

Читати також:  Фракцію БПП покидають троє впливових нардепів

Обґрунтовані висновки щодо виявлення ознак правопорушень затверджені на засіданні Національного агентства та направлені до Національного антикорупційного бюро та Національної поліції.

Відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України, а за незаконне збагачення – статтею 368-2 цього кодексу.

Загалом з початку 2018 року Національне агентство направило до правоохоронних органів 79 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів та ознак незаконного збагачення.

Читати також:  Сьогодні стартує новий етап е-декларування

У НАЗК також зазначають, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Додамо, що у жовтні Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у звітах 16 політичних партій за другий квартал 2018 року.

275 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up