9 виправдань та 33 фігуранти досі на посадах, – ГПУ про справи Майдану

За роки слідства у справі розстрілів на Євромайдані винесено 9 виправдувальних вироків, ще 9 осіб посадили.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Так, за словами начальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, із 4700 злочинів, які розслідувалися слідчими управління спеціальних розслідувань та слідчими інших правоохоронних органів, а також за процесуального керівництва прокурорів, більша частина злочинів розкрита.

“Сьогодні 52 особи визнані винними у злочинах проти Майдану.  Щодо них ухвалені обвинувальні вироки. Призначено покарання. До позбавлення волі на сьогодні засуджено 9 осіб”, – каже Горбатюк.

Стільки ж винесено виправдувальних вироків.

“Встановлені обставини вчинення цих злочинів, в деяких завершених розслідуваннях встановлені і виконавці, і організатори та замовники, і пособники, у тому числі так звана середня ланка, через яку передавалися вказівки, які також можуть підпадати під кваліфікацію організаторів злочину. На сьогоднішній день повідомлено про підозру 442 особам, слідчими Генпрокуратури – 298 особам, щодо 279 осіб обвинувальні акти направлені до суду, слідчими Генпрокуратури – 158. У справах, які розслідуються або направлені до суду, під вартою перебувають 13 осіб”, – повідомив начальник управління спеціальних розслідувань.

Також стало відомо, що три десятки правоохоронців, які проходять підозрюваними у справах стосовно злочинів на Майдані, досі обіймають посади у силових структурах.

За словами начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Олексій Донський, однією з причин, що унеможливило розкриття усіх справ, став брак кадрів.

“Тривалий розгляд кримінальних проваджень судами, значний обсяг матеріалів окремих проваджень, неявки у судові засідання учасників процесу, навантаження на суди в умовах неукомплектованості штатів, грубе зловживання захисниками обвинувачених процесуальними правами, порушення розумних строків розгляду кримінальних проваджень тощо”, – заявив Олексій Донський.

Станом на 21 листопада здійснюється державне обвинувачення у 56 кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених проти учасників Революції Гідності відносно 140 осіб.

 

 

269 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up